Będzie kolejka gondolowa z palmiarni na deptak. Jak się sprawdzi będą kolejne

3
7776
fot. freepik/ ZielonaNews.pl

Są nowe plany magistratu na połączenie Winnego Wzgórza i deptaka. Ma się pojawić kolejka gondolowa.
Kolejka gondolowa w Zielonej Góry

Kolejki linowe z jednej strony mogą usprawnić ruch w mieście, bo omijają korki i skracają czas przejazdu, a z drugiej są cenioną atrakcją turystyczną. Pomysł budowy takiej atrakcji pojawił się w magistracie i szybko przeszedł w fazę realizacji. Zgodnie z zapowiedziami plany projektowe ruszą jeszcze w tym roku, a w 2025 możemy oczekiwać pierwszych przejazdów. Kolejka ma kursować między Wzgórzem Winnym a deptakiem. Na deptaku planowana jest stacja w okolicach placu Teatralnego.

Gdzie kolejne kolejki linowe?
To jednak nie koniec wiadomości. Dla zielonogórzan przejazd kolejką będzie bezpłatny. Turyści z kolei będą musieli zapłacić za korzystanie z atrakcji. Jeśli pomysł się sprawdzi i będzie cieszył zainteresowaniem magistrat planuje kolejną kolejkę na Wzgórzach Piastowskich. Prawdopodobnie połączony zostanie teren koło amfiteatru z mini zoo. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: Kolejka gondolowa

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego jak najeżdżam kursorem na napis: „Kolejka gondolowa” wyświetla mi się link z napisem Prima Aprillis? Czy to firma, która zajmie się tym projektem?

  2. Pana Kubickiego całkiem odkleiło od rzeczywistości…. naprawę w mieście są pilniejsze potrzeby niż kolejka albo minibusy, które notabene mają łączyć dokładnie te same miejsca.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here