Będzie hydroplatforma w Ogrodzie Botanicznym

1
487
fot. ZielonaNews.pl

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej szuka wykonawców do budowy hydroplatformy w Ogrodzie Botaniczny. Pomost ma się pojawić nad stawem.

– telewizja kłamie

Będzie hydroplatforma w Ogrodzie Botanicznym

– Pomysł powstał kilka lat temu, kiedy Ogrodem zarządzał Uniwersytet Zielonogórski. Wtedy pracownicy UZ wpadli na pomysł, aby zbudować hydroplatformę, z której będzie można oglądać rośliny wodne. Powstał projekt jednak pomysł nie został zrealizowany. Przy współpracy z pracownikami Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego zaktualizowaliśmy projekt budowlany – poinformował na swoim profilu na Facebooku Paweł Wysocki, zielonogórski radny.

– Auchan

Platforma gotowa jeszcze w tym roku?

Przedmiotem zamówienia jest budowa pomostu nad stawem w Ogrodzie
Botanicznym. Jak czytamy w przetargu pomost zaprojektowany został jako wspornik wystający z brzegu stawu. Ma być wykonany z profili stalowych, podest zaś z ryflowanego drewna egzotycznego Bankilai. Pomost przeznaczony będzie do edukacji przyrodniczej i rekreacji. Forma architektoniczna pomostu nawiązuje do rufy statku i utrzyma na jest w nowoczesnej stylistyce małej architektury Ogrodu Botanicznego. Pomost powinien powstać do 15 grudnia.Staw będzie oczyszczony

Jak poinformował Wysocki  w najbliższym czasie w stawie ma być stworzony dział roślin wodnych. – Sam staw ma być oczyszczony, wspólnie z pracownikami UZ pomyślimy też o wzbogaceniu fauny w naszym stawie – informuje zielonogórski radny. Tutaj znajdziecie przetarg: Przetarg na budowę hydroplatformy.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze ogłasza przetarg na budowę hydroplatformy (pomostu) w Ogrodzie…

Publiée par Paweł Wysocki – Radny Miasta Zielona Góra sur Mercredi 25 septembre 2019

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here