Będzie chodnik z podjazdami dla wózków łączący ul. Obywatelską z Doliną Gęśnika

0
416
fot. ZielonaNews.pl

Urząd miasta ogłosił przetarg na budowę schodów, chodników wraz z podjazdem dla wózków i rowerów, które połączą osiedle przy ul. Obywatelskiej z Doliną Gęśnika. Na tę inwestycję wielu mieszkańców czekało. Ułatwi im to dostęp do terenów rekreacyjnych zlokalizowanych przy ul. Źródlanej.
Chodnik z ul. Obywatelskiej do ul. Źródlanej

W ramach inwestycji „Budowa chodników i schodów wraz z oświetleniem i podjazdem dla wózków oraz rowerów, łączących osiedle bloków przy ul. Obywatelskiej (EkonBud/Budnex) z ul. Źródlaną (Dolina Gęśnika)” wykonany będzie ciąg pieszy wraz z oświetleniem. Zostanie przebudowany także pas drogi gminnej.

Kolizja z drzewami. Będzie wycinka, ale i nowe nasadzenia
Na terenie działki, na której powstaną schody występują drzewa. Będą kolidować z planowaną inwestycją, dlatego część z nich będzie musiała zostać wycięta. Łącznie do wycinki przeznaczono 17 drzew z czego trzy to dęby a pozostałe to brzozy i topole. W ramach zadania przewiduje się wykonanie nasadzeń kompensacyjnych. Posadzone zostanie 20 brzóz. A wykonawca będzie musiał przez trzy lata zadbać o ich pielęgnację. Inwestycja powinna powstać w ciągu 60 dni od przekazania placu budowy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here