Będą zmiany w parku przy ul. Francuskiej i ul. Braci Gierymskich (ZDJĘCIA)

0
565
fot. ZielonaNews.pl

W lutym radni przegłosowali uchwałę dotyczącą zmian w parku przy u. Francuskiej i ul. Braci Gierymskich. Teraz magistrat ogłosił przetarg na realizację inwestycji.
Zgodnie z zapowiedziami przyjęcie nowego planu zagospodarowania dla tego terenu miało umożliwić uporządkowanie parku i wstawienie tutaj m.in. lamp, czy innych elementów małej architektury. I tak też ma się stać. Inwestycja ma być zrealizowana w ramach buzetu obywatelskiego.

Co pojawi się na tym terenie?

W ramach zadania przewidziano drobne roboty rozbiórkowe, budowę ścieżek pieszych o powierzchni mineralnej, przepuszczalnej. Zamontowane zostaną takie elementy małej architektury jak ławki, kosze ławostoły, stojaki rowerowe. Park ma być także oświetlony.Zgodnie z dokumentacją projektową mają pojawić się także stojaki na rowery i stoły z ławkami.

Nie będzie placu zabaw i leśnego toru przeszkód
Takie m.in. elementy przewidziano na placu zabaw/ fot. materiały Urzędu Miasta

W dokumentacji projektowej przewidziano budowę placu zabaw i leśnego toru przeszkód. Na placu zabaw miał pojawić się drewniany pociąg i huśtawka. Leśny tor przeszkód miał być wyposażony m.in w drewniane słupki, rampę (drewnianą), podest łańcuchowy, balans, czy ruchomy mostek. Tak się jednak nie stanie, bo magistrat zastrzegł w ogłoszeniu o zamówieniu, że rezygnuje z placu zabaw, ogrodzenia placu a także leśnego toru przeszkód, z tablic drewnianych. Będzie też mniej ławek (miało być 27, a do wyceny wzięto po 10 sztuk) i koszy (miało być 30, do wyceny wzięto 10 sztuk). Dlaczego nie będzie placu zabaw i leśnego toru przeszkód? – Zakres inwestycji ograniczono z uwagi na posiadane środki w uzgodnieniu z wnioskodawcą – wyjaśniła nam Monika Zapotoczna z biura prasowego urzędu miasta.

Dwa miesiące na realizację inwestycji

Inwestycja ma być zrealizowana w ciągi 60 dni od dnia podpisania umowy. Oferty można składać do 30 września do godz. 10.00.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here