Będą pieniądze na skupy butelek w Zielonej Górze

0
1820
Winobranie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o propozycji radnego Jacka Budzińskiego z PiS, który zwrócił się do urzędu miasta by ten zastanowił się nad możliwościami pojawienia się w mieście skupu butelek. Jak podpowiadał, mogłyby pomóc w tym kompanie piwowarskie. Magistrat odpowiedział na pomysł radnego i wyjaśnił, że ZKG w nowym budżecie postara się zabezpieczyć pieniądze na ten cel.

Czytaj dalej za reklamą —-> Czy będą skupy butelek w Zielonej Górze?

W czerwcu po raz pierwszy pojawił się temat butelkomatów w mieście (czytaj: Butelkomaty w Zielonej Górze). Magistrat jednak przekonywał, że koszt zakupu i montażu takich urządzeń może wynieść nawet 50 tys. zł a to, jak uważają urzędnicy, zdecydowanie za dużo. Radny Budziński, który pomysł wspierał, zaproponował by pójść śladem innych miast i próbować porozumieć się z kompaniami piwowarskimi.

Czytaj dalej za reklamą —->Wzorem innych miast

– Niedawno kompania piwowarska otworzyła pilotażowo w Poznaniu punkt skupu butelek, w którym można oddawać butelki zwrotne po piwie wszystkich producentów. Za butelki pochodzące od kompanii klient otrzyma 0,50 zł, za pozostałe 0,30 zł. Nie wymaga się paragonu potwierdzającego zakup piwa. Kompania podkreśla, że szklane butelki to najbardziej ekologiczne opakowanie i gdyby ich nie produkowano, to co roku powstawałoby 600 tys.ton dodatkowych odpadów. Może warto aby zielonogórski Zakład Gospodarki Komunalnej skontaktował się z przedstawicielami Kompanii celem zapytania, czy podobny punkt chcieliby otworzyć w Zielonej Górze? – pytał podczas ostatniej sesji rady miasta.

Czytaj dalej za reklamą —->Pojawią się skupy butelek w Zielonej Górze

Magistrat do pomysłu odniósł się pozytywnie. – Spółka sprawdzała już możliwości realizacji takich pomysłów na terenie miasta. Sprawdzamy również doświadczenia innych samorządów, które zdecydowały się ta takie instalacje. W miarę możliwości finansowanych, w nowym budżecie spółki, zabezpieczone zostaną środki na realizację pilotażowych takich instalacji na terenie miasta – wyjaśniają urzędnicy.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here