Będą manifestować przeciwko odstrzałowi dzików

4
1539
fot. Screen z filmu Czytelnika

Dziś ma się odbyć manifestacja przeciwko nakazowi odstrzału zwierząt parkowych, dzików.
Manifestacja przeciwko odstrzałowi dzików w Zielonej Górze

Uczestnicy manifestacji spotkają się przed wejściem do ratusza. Potem przejdą deptakiem. Z ul. Stary Rynek skierują się w stronę ul. Stefana Żeromskiego potem do al Niepodległości na plac Bohaterów i z powrotem pod Ratusz. Manifestacja rozpocznie się o godz. 17.00 i ma potrwać do godz. 18.00.
Trasa: ul. Stary Rynek – ul. Stefana Żeromskiego – al. Niepodległości – plac Bohaterów – al. Niepodległości – ul.Stefana Żeromskiego – ul. Stary Rynek

O dzikach w mieście mówi się dużo. Wielu mieszkańców już spotkało je na swojej drodze. Te czują się w mieście bardzo dobrze i widać, że nie boją się ludzi. Pojawiły się choćby w Dolinie Gęśnika (czytaj więcej: Dziki w Dolinie Gęśnika, czy w Parku Tysiąclecia). Stadka dzików widziane były także na os. Pomorskim.  Policja także interweniowała już w sprawie dzików (zobacz: Policja interweniuje w sprawie dzików (WIDEO))

Wyrażą dezaprobatę dla odstrzału dzików w mieście
Na stronie urzędu miasta pojawiła się informacja o wydarzeniu, którego celem jest wyrażenie dezaprobaty wobec odstrzału zwierząt parkowych dzików (czytaj: Wyrażenie dezaprobaty wobec nakazu odstrzału zwierząt parkowych, dzików). O wydarzeniu informuje także Ruch Miejski Zielona Góra (ale nie jest organizatorem akcji) na swoim fanpage (post znajdziecie tutaj: Manifestacja przeciwko odstrzałowi dzików).

Jak walczyć z dzikami w mieście?
Pod postem Ruchu Miejskiego pojawiły się pytania, w jaki sposób walczyć z dzikami w mieście, które niejednokrotnie niszczą mienie i zagrażają zdrowiu a nawet życiu mieszkańców miasta?  Ruch Miejski w odpowiedzi na pytanie zadane pod postem wyjaśnił, że ich zdaniem zabijanie dzików w mieście nie jest wyjściem i niczego nie zmieni. – Do pewnego czasu miasto miało umowę z firmą odławiającą dziki. Od wielu miesięcy jej nie ma. Zabijanie to nie wyjście i wzorem innych miast są inne metody. W ZG nie było nigdy debaty specjalistów na ten temat. Prezydent po raz kolejny idzie po najmniejszej linii oporu stosując odstrzał na terenie miasta. Dziki w Dolinie Gęśnika już dawno mogły być odłowione, a wciąż tam są. Czy władze czekają na konflikt człowiek- dzik, żeby usprawiedliwić swoją decyzję? Tak to niestety wygląda – komentuje Ruch Miejski pod swoim postem. Pod postem pojawiły się także informację o innych sposobach odstraszenia dzików w postaci granulatu odstraszającego dziki.

Do końca roku kilkaset dzików z Zielonej Góry i powiatu Zielonogórskiego
Z kolei 26 czerwca wojewoda lubuski podjął rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego na terenie woj. lubuskiego. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 lipca (czytaj więcej: Rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików). W związku z rozporządzeniem odstrzelonych do końca grudnia 2020 ma być kilkaset dzików. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje.

 

 

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Powinno się spisać uczestników tej manifestacji i wyłączyć z jakiejkolwiek pomocy w przypadku ranienia przez dzika w mieście. Czemu Ci ludzie nie rozumieją tego że dzik to zwierze, nie wiadomo nigdy jak się zachowa, w razie ataku może konkretnie poturbować rosłego mężczyznę, a jakie konsekwencje będą jak zaatakuje dziecko?

  2. Barbarzyństwo! Mam działkę, też miałem odwiedziny dzików i porobiły mi dość że spore szkody. Jednak odstrzał to barbarzyński obyczaj i nie ma nic wspólnego z ludzką kulturą! Jest wyrazem bezradności i pójściem na łatwiznę. Jestem przeciw!!!

  3. Do przeciwników odstrzału.
    Pewnie, lepiej wybić stado 27 tysięcy świń w Niedoradzu i nie zapłacić rolnikom odszkodowania, niż odstrzelić kilkadziesiąt pałętających się po mieście dzików, które zagrażają życiu i zdrowiu mieszkańców. Popadamy w paranoję. Kobieta śpi w samochodzie bo po mieszkaniu biegają szczury, wilki chodzą po miejscowościach atakując dzieci, kierowcy płacą krocie za naprawy bo kuny gryzą co popadnie itd. Protestujący powinni wszystkie te dziki wziąć sobie do mieszkania i je pielęgnować!

  4. Granulat niczego nie daje. A jak tacy miłośnicy dzików to może każdy weźmie sobie po jednym do domu i będzie problem rozwiązany. Miasto jest dla ludzi . Kropka. A dziki mnożą się jak zające. Odławianie i wywożenie nic nie daje. Brawo prezydent czas zrobić porzadek

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here