Będą konsultacje w sprawie przebiegu obwodnicy zachodniej

0
1017
fot. ZielonaNews.pl

Urząd miasta planuje dwa spotkanie konsultacyjne w sprawie przebiegu obwodnicy zachodniej.
Konsultacje w sprawie obwodnicy zachodniej

–  Spotkania z przedstawicielami Departamentu Zarządzania Drogami Urzędu Miasta Zielona Góra oraz projektantem odbędą się w następujących terminach:25.04.2022r. o godz. 17:00 – Wiejski Dom Kultury w Płotach oraz 26.04.2022r. o godz. 17:00 – Zespół Edukacyjny nr 6 Zielona Góra (szkoła w Przylepie) – informuje urząd miasta.

Obwodnica zachodnia
Wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk wyjaśniał, że w planach jest wybudowanie obwodnicy zachodniej do końca 2025 roku. Ze środków unijnych ma być w 85 procentach zrealizowana droga od miejsca, w którym kończy się droga połączona z mostem w Pomorsku do ronda między Przylepem a Płotami. – Jest to inwestycja wartości 74 mln zł z czego 85 procent deklaruje pan minister, a 15 procent miasto Zielona Góra. Zostaje do zrobienia, dokończenia odcinek o długości 3 km będący obwodnicą Przylepu o wartości 36 mln zł, gdzie także miasto Zielona Góra deklaruje kwotę 15 procent, a kwota 30 mln zł byłaby finansowana z dyspozycji środków zarządu województwa.  Łącznie to kwota 110 mln zł. A więc obwodnica zachodnia Zielonej Góry składa się z obwodnicy Przylepu i obwodnicy Płotów i Czerwieńska – wyjaśniał K. Kaliszuk (czytaj więcej: Obwodnica zachodnia w Zielonej Górze)

Budowa zachodniej obwodnicy Zielonej Góry składa się z dwóch odcinków oraz łączącego je ronda:
·        odcinek „Obwodnica m. Czerwieńska i m. Płoty”, budowa wiaduktu nad linią kolejową zarządzaną przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,
·        odcinek „Obwodnica Przylepu”,
·        skrzyżowanie o ruchu okrężnym u zbiegu drogi wojewódzkiej nr 280 i projektowanej drogi

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here