Zarówno 1 listopada, jak i w dni poprzedzające Miejski Zakład Komunikacji planuje wprowadzenie zmian w kurowaniu autobusów. Poniżej przedstawiamy szczegóły.
Miejski Zakład Komunikacji informuje, że w dniach poprzedzających Święto Zmarłych tj. 26 października (sobota) i 27 października (niedziela) zostaną wprowadzone następujące zmiany w obsłudze komunikacyjnej:
do obsługi linii nr 0 i 80 zostaną skierowane autobusy przegubowe,
na trasy wyjedzie więcej autobusów linii nr 10, które będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością wg specjalnego rozkładu jazdy.Z przystanku „Cmentarz Komunalny” przy ulicy Wrocławskiej autobusy linii: 0, 10, 30 i 80 w godzinach od 9:25 – 16:59 będą odjeżdżały z częstotliwością co 10/15 minut.
Miejski Zakład Komunikacji informuje, że w dniu 1 listopada 2019 r. autobusy MZK będą kursowały jak niżej:
Autobusy linii nr „0” z częstotliwością co 20 minut:
* z ulicy Botanicznej w godzinach od 08:10 do 19:10,
* z ulicy Wrocławskiej w godzinach od 08:37 do 18:37,
a po godzinie 19:00 według świątecznego rozkładu jazdy.
Autobusy linii nr „10” z częstotliwością co 30 minut:
* z osiedla Zdrojowego w godzinach od 08:46 do 17:16,
* z ulicy Wrocławskiej w godzinach od 09:44 do 18:14.
Autobusy linii nr „80” z częstotliwością co 10 minut:
* z ulicy Botanicznej w godzinach od 07:02 do 18:32,
* z ulicy Wrocławskiej w godzinach od 07:32 do 19:32,
a po godzinie 19:32 według świątecznego rozkładu jazdy.
Pozostałe autobusy będą kursowały jak w dni świąteczne.
DODATKOWO W TYM DNIU ZOSTANĄ URUCHOMIONE:
I. Na cmentarz przy ul. Wrocławskiej:
1. Linia oznaczona literą „A” – z ulicy Zawadzkiego „Zośki” trasą: Ptasia, Wyszyńskiego, Łużycka, Długa, al. Konstytucji 3 Maja do pętli przy ulicy Wrocławskiej. Autobusy będą kursowały z częstotliwością co 10 minut:
* z ulicy Zawadzkiego „Zośki” w godzinach od 08:07 do 17:07,
* z ulicy Wrocławskiej w godzinach od 08:36 do 17:46.
2. Linia oznaczona literą „C” – z osiedla Śląskiego trasą: Os. Pomorskie, Szosa Kisielińska, Podgórna, Lwowska do pętli przy ul. Wrocławskiej. Autobusy będą kursowały z częstotliwością co 30 minut:
* z Os. Śląskiego w godzinach od 09:05 do 17:05,
* z ulicy Wrocławskiej w godzinach od 09:30 do 17:30.
3. Linia oznaczona literą „D” – z ulicy Batorego trasą: Energetyków, Zjednoczenia, al. Wojska Polskiego, Boh. Westerplatte, Dworzec Główny, Staszica, Waryńskiego, Lwowska do pętli przy ulicy Wrocławskiej. Autobusy będą kursowały z częstotliwością co 20 minut:
* z ulicy Batorego w godzinach od 08:56 do 17:36,
* z ulicy Wrocławskiej w godzinach od 09:47 do 18:27.
4. Linia oznaczona literą „H” – z Jędrzychowa trasą: Jędrzychowska, Kożuchowska, Sienkiewicza, Sikorskiego, al. Konstytucji 3 Maja do pętli przy ul. Wrocławskiej. Autobus będzie realizował odjazdy z częstotliwością co 40 minut:
* z Jędrzychowa w godzinach od 08:56 do 16:56,
* z ulicy Wrocławskiej w godzinach od 09:26 do 17:26.
Na wspólnym odcinku tras od przystanku „Biblioteka Wojewódzka” do ulicy Wrocławskiej (w obu kierunkach) autobusy linii: 0, 80 i D od godziny 08:54 do godziny 18:04 będą kursowały na przemian co 5 minut.
II. Na cmentarz w Jędrzychowie:
1. Linia oznaczona literą „G” – z Dworca Głównego trasą: Boh. Westerplatte, al. Wojska Polskiego, Wyszyńskiego, Michalskiego, Botaniczna, Nowojędrzychowska do pętli w Jędrzychowie. Autobusy będą kursowały z częstotliwością co 60 minut:
* z Dworca Głównego w godzinach od 08:27 do 17:27,
* z pętli Jędrzychów w godzinach od 09:29 do 17:29.
Autobusy linii G będą uzupełnieniem funkcjonującej według świątecznego rozkładu jazdy linii nr 44 i na pokrywających się odcinkach tras autobusy tych linii będą kursowały na przemian co 30 minut.
UWAGA: W dniu 1 listopada w godzinach między 12.00 a 18.00 pasażerowie udający się na Cmentarz i w drodze powrotnej autobusami linii „0”, „10”, „30”, „44”, „80”, „A”, „C”, „D”, „G” i „H” mają prawo do bezpłatnego przejazdu.