Bateria kuchenna – jaką wybrać, aby spełniła swoje zadanie?

0
125
fot. materiały prasowe

Współczesne baterie kuchenne nie są już zwykłymi kranami. Dostępne na rynku modele są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia i co ważne, są zdecydowanie praktyczniejsze. Montaż odpowiedniej baterii to skuteczny sposób zarówno na zaoszczędzenie wody, jak i miejsca. Poza tym choćby samo zmywanie dzięki nowoczesnej baterii kuchennej jest dużo wygodniejsze. Jak można się jednak domyślić, dziś na rynku dostępne są różne rodzaje tego urządzenia. Czym zatem się kierować wybierając to konkretne?

Na co zwrócić uwagę wybierając baterię kuchenną?

Jak wspomniano, obecnie na rynku dostępne są różne baterie kuchenne. Wybór tej konkretnej uzależniony powinien być w dużej mierze od własnych potrzeb i oczekiwań. Bateria musi być zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Korzystanie z niej powinno być wygodne, a jej wygląd pasować powinien do aranżacji kuchni. Ważny kryterium wyboru powinien być również materiał, z którego urządzenie jest wykonane. Oczywiście postawić trzeba tu na produkt wysokiej jakości. Wszystko po to, aby mieć pewność, że bateria posłuży przez długie lata. Bardzo dobrym wyborem będzie na pewno ceramiczna głowica oraz korpus z mosiądzu. Są to bowiem materiały cechujące się bardzo dużą odpornością na wszelkie uszkodzenia. Poza materiałem wykonania, uwagę zwrócić należy również na perlator, czyli niewielkich rozmiarów element montowany na końcu wylewki. Dzięki niemu lecąca z kranu woda jest napowietrzona, co oznacza, że pozbawiona jest związków żelaza i magnezu. To z kolei przekłada się na to, że woda jest o wiele czystsza.

Jaki rodzaj baterii kuchennej wybrać?

Bateria kuchenne podzielić można na stojące i naścienne. Najczęściej wybór pada na te pierwsze. Baterie stojące są bowiem estetyczne, funkcjonalne i znakomicie komponują się z niemal każdym zlewozmywakiem. Nie bez znaczenia jest również to, że montaż baterii zlewozmywakowej stojącej nie jest skomplikowany. Z kolei bateria naścienna sprawdza się przede wszystkim wówczas, kiedy podłączenie wody znajduje się bezpośrednio w ścianie. W takim przypadku znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest montaż właśnie baterii naściennej. Jej dużą zaletą jest z pewnością to, że wyposażona jest ona w elastyczny wężyk oraz obrotową wylewkę. Dzięki temu korzystanie niej jest dość wygodne.

Jaka wysokość baterii kuchennej?

Odpowiadając na pytanie, jaką baterię kuchenną wybrać, nie można pominąć kwestii jej wysokości. Od pewno czasu zauważyć można, że coraz większą popularnością cieszą się krany wysokie. Wynika to z tego, że perlator, w który bateria jest wyposażona, zapewnia równy strumień wody. Innymi słowy, woda nie rozchlapuje się na boki podczas zmywania. Oczywiście montaż wysokiej baterii możliwy jest tylko wówczas, jeśli jest na to miejsce. Jeśli nad zlewozmywakiem zamontowane są szafki, wówczas często postawić trzeba na niższy kran. Pamiętać jednak trzeba, że bateria nie może być zbyt niska. W takim bowiem przypadku korzystanie z niej będzie po prostu niewygodne. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o wylewce baterii kuchennej. Dostępne są baterie z wylewką 360 stopni, z elastyczną wylewką oraz z wyciąganą wylewką. Jaką z nich wybrać? To już przede wszystkim zależy od indywidualnych upodobań.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here