Bachanalia w Zielonej Górze. Co się będzie działo?

0
2695
ZielonaNews.pl

Już 3 czerwca rozpocznie się największe studenckie święto w woj. lubuskim, czyli Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. – Organizatorami wydarzenia są Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego “UZeciak”. Tegoroczne obchody odbędą się na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego – Campus A i B, a potrwają do 8 czerwca – informuje Paulina Muszyńska
Przewodnicząca Komisji ds. Kontaktów Pozauczelnianych Parlamentu Studenckiego UZ.

Przekazanie klucza do bram Zielonej Góry

Zgodnie z tradycją, tygodniowy festiwal zainaugurowany zostanie przekazaniem studentom klucza do bram miasta przez władze Zielonej Góry. Symbolicznie od tego momentu miasto będzie należeć do nich!

– Pierwszy dzień Bachanaliów to klimat sportowo-piknikowy. Poniedziałkowy poranek rozpoczniemy Biegiem o Puchar Rektora UZ oraz turniejem w siatkówkę, natomiast
w popołudnie organizatorzy wspólnie z zielonogórskimi klubami Klub “U Ojca”, Prywatka oraz Baloo zapraszają na Wielkie Grillowanie, które odbędzie na polanie Campusu B. Poza dużą dawką dobrej muzyki oraz pysznym jedzeniem, będzie można wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych oraz innych aktywnościach przygotowanych we współpracy
z Akademickim Związkiem Sportowym i Kołami Naukowymi Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na Wielkim Grillowaniu pojawią się również zawodnicy Wataha Zielona Góra, szybowiec
z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej oraz wyjątkowa dla studentów atrakcja, czyli Piana Party! = informuje Organizator Dni Kultury Studenckiej Bachanalia 2024.

Kino pod Chmurką

We wtorek 4 czerwca zapraszamy m.in. na plenerowe Kino pod Chmurką, Bachanaliowy Speed Friending czy po raz pierwszy na Bingo Bachanaliowe. – Wszystkie wydarzenia odbędą się na polanie Campusu B, a Bingo Bachanaliowe rozproszy studentów po całym mieście. Bachanaliowy wtorek nie obejdzie się również bez sportowych wydarzeń organizowanych w ramach współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym – informuje organizator.

Bitwa na balony

W środę odbędzie się Bitwa na balony z wodą. – Następnie zapraszamy do Strefy Studenckich Aktywności, wśród których wymienić można: grę terenową, rysunki kredą, strefę chillu czy Turniej Lasertag. Wydarzenia te odbędą się w okolicach boiska na Campusie A – informuje P. Muszyńska.

Także w środę w Zajeździe Kultury przy ul. Jedności 78 odbędzie Koncert Instytutu Muzyki. A po koncercie zapraszamy wszystkich na karaoke połączone z imprezą do Cafe Noir!

– W czwartek na terenie Campusu A odbędą się Zmagania Akademików, czyli okazja do rywalizacji dla przedstawicieli społeczności akademickiej UZ w ciekawych rozgrywkach sportowych i nie tylko. Zaplanowana jest również Bachanaliowa noc planszówek, podczas której będzie można odwiedzić świat fantazji, wcielając się w niesamowite postaci w sesjach RPG oraz biorąc udział w licznych rozgrywkach gier planszowych, a wieczorem dla studentów przygotowaliśmy After Bachanaliowy w Klubie “U Ojca” – inofmuje organizator.

Bachanaliowe koncerty

Zwieńczeniem tygodniowego studenckiego święta są oczywiście bachanaliowe koncerty, które podobnie jak w roku ubiegłym odbędą się na terenie Campusu B Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 69. – W piątek 7 czerwca na naszej scenie wystąpią: BSK, KRIZ I BAT, HMS, ADSK, Paweł Sznajder, Daria Zawiałow i Kizo, a w sobotę 8 czerwca wystąpią: Rabbithole, Arne, Zalewski, Kukon i DJ Soina – informuje organizator. Start koncertów: 17:15.

Bachanaliowy Food Truck Festival

Podczas dni koncertowych odbędzie się także trzeci Bachanaliowy Food Truck Festival.
W strefie gastronomicznej oprócz tradycyjnych fast foodów i świeżo wypiekanej pizzy z pieca opalanego drewnem będzie można spróbować kuchni azjatyckiej, włoskiej i polskiej, a także napić się pysznej kawy.

– W trakcie dni koncertowych zapraszamy także do odwiedzenia stoisk naszych Sponsorów,
w tym Sponsora Głównego Bachanaliów – MODIVO, gdzie będzie można m.in wykonać unikalne bachanaliowe zdjęcie czy stworzyć własną designerską torbę. Zapraszamy także do stoiska kolejnego sponsora, tj. sklepu sportowego Sportano.pl, gdzie będzie można m.in. spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej – informuje organizator.

Bilety na bachanaliowe koncerty dostępne są na stronie https://bachanalia.abilet.pl/, a także stacjonarnie:
  • w Barze RABARBAR na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego – Campus B, al. Wojska Polskiego 69, w budynku A16,
  • w barze KUCHNIA U MACIEJA na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego – Campus A, ul. Szafrana 1 w budynku A29,
  • w MUZ-ART SKLEP MUZYCZNY przy Placu Pocztowym 3,
  • w sklepie ALIEN SHOP w Galerii Meteor przy ul. Jana Kasprowicza 2.

Szczegółowy program 52. Bachanaliów dostępny jest na stronie https://bachanalia.pl/program/.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w harmonogramie, jednak gwarantują, że, jak co roku, będzie aktywnie, intensywnie, ciekawie i wesoło, z dużą dawką dobrej muzyki!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here