Bachanalia 2020 odwołane. Organizatorzy podjęli ostateczną decyzję

1
657
Bachanalia 2022 w Zielonej Górze
ZielonaNews.pl

Organizatorzy Dni Kultury Studenckiej BACHANALIA 2020 ogłosili, że impreza, pomimo wcześniejszych zapowiedzi, zostaje odwołana.

Bachanalia 2020 odwołane

Kultury Studenckiej Bachanalia 2020 miały się odbyć w maju. Z powodu pandemii zostały jednak odwołane. Liczono, że uda się je zorganizować w październiku. Jednak i organizacja ich w tym terminie się nie udała. Jak informują organizatorzy Kultury Studenckiej Bachanalia 2020 zostały również odwołane z powodu epidemii SARS-CoV-2. – 50-te Bachanalia wciąż przed nami – zapowiadają. 

Sytuacja na to nie pozwala

Organizatorzy wyjaśniają, że organizacja wydarzenia w sytuacji, gdy zajęcia na studiach odbywają się w systemie hybrydowym, byłaby nieodpowiednia. – W obecnej sytuacji, kiedy studia odbywają się w systemie hybrydowym, z przewagą trybu zdalnego, a sytuacja epidemiologiczna jest gorsza niż w maju (kiedy impreza planowo miała się odbyć), organizacja tak dużego przedsięwzięcia niesie za sobą ryzyko, którego nie podejmiemy. Tym bardziej, że sytuacja w miesiącach jesiennych może ulec pogorszeniu – wyjaśnia komitet organizacyjny. Poniżej publikujemy cały komunikat. 

KOMUNIKAT W SPRAWIE BACHANALIÓW

Niestety, stało się to co chyba wszyscy przeczuwali. Podobnie jak inne duże imprezy Dni Kultury Studenckiej Bachanalia 2020 zostały również odwołane z powodu epidemii SARS-CoV-2.

Zmiana terminu na październik nic w tym przypadku nie zmieniła. Jako organizatorzy nie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom naszej imprezy bezpieczeństwa wymaganego przez obecne regulacje prawne dot. imprez masowych.

 

50-te Bachanalia miały być wyjątkowe, włożyliśmy wiele pracy w to, żeby ta rocznica miała godną oprawę. W obecnej sytuacji, kiedy studia odbywają się w systemie hybrydowym, z przewagą trybu zdalnego, a sytuacja epidemiologiczna jest gorsza niż w maju (kiedy impreza planowo miała się odbyć), organizacja tak dużego przedsięwzięcia niesie za sobą ryzyko, którego nie podejmiemy. Tym bardziej, że sytuacja w miesiącach jesiennych może ulec pogorszeniu.

Dlatego jako komitet organizacyjny podjęliśmy decyzję, że próba organizacji namiastki 50-tych Bachanaliów, przy obecnych zagrożeniach i dynamicznie zmieniających się regulacjach, obostrzeniach i interpretacjach mija się z celem. Bachanalia 2020 zostają odwołane.  

Dziękujemy za wyrozumiałość i chęć współpracy zaproszonym artystom, władzom Uniwersytetu oraz miasta Zielona Góra, a także firmom, które od wielu lat pomagają nam podczas organizacji naszego święta. Mamy nadzieję, że wy również poczekacie z nami i za rok spotkamy się znowu w komplecie podczas bachanaliowych imprez i koncertów na Wyspiańskiego.

Z dobrych informacji, możemy powiedzieć tylko tyle, że 50-te Bachanalia wciąż przed nami.

https://www.facebook.com/events/2450547135187593/?active_tab=discussion

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze wiedzieć, że władze akademickie, w odróżnieniu od pozbawionych szczypty rozumu wiedzionego m.in. wykształceniem i oczytaniem władz samorządowych, podchodzą do sprawy racjonalnie.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here