Aż 8 nowych zakażeń w Lubuskiem. To jak dotychczas rekordowa liczba dzienna

0
12095
Aż 8 nowych zakażeń w Lubuskiem. Padł rekord zachorowań w Lubuskiem
People photo created by prostooleh - www.freepik.com

Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował o ośmiu nowych zakażeniach koronawirusem, które odnotowano w woj. lubuskim. Takiego wysokiego przyrostu zachorowań u nas jeszcze nie odnotowano.
Padł rekord zachorowań w Lubuskiem

W Lubuskiem do tej pory odnotowano łącznie 140 zakażeń koronawirusem. Wyzdrowiało już 106 osób. Nie ma jednak wątpliwości, że dzisiejszy raport wskazuje na spory przyrost zachorowań w stosunku do tych, które były do tej pory raportowane. Zwykle w raportach pojawiały się pojedyncze zachorowania. Teraz wynik ten należy do największych od początku pandemii.

Nowe osoby zakażone
Pacjenci to: 1 osoba z pow. słubickiego, 2 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego, 4 osoby z powiatu żarskiego oraz 1 osoba z powiatu krośnieńskiego – informuje Lubuski Urząd Wojewódzki. Co ciekawe w raporcie Ministerstwa Zdrowia pojawia się informacja o siedmiu nowych zakażeniach. Skąd ta różnica? – o to zapytaliśmy w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. – Nowych przypadków jest 8, ale jedną osobą musieliśmy wykreślić z wykazu osób zakażonych. Takie dyspozycje zostały zadysponowane w WSSE – poinformowała nas Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

Stan chorych jest dobry
Pięć osób przebywa w izolacji domowej. – Są to osoby z powiatu żarskiego i krośnieńskiego – poinformowała nas A. Chmielińska-Ciepły. Natomiast osoba z z powiatu słubickiego i województwa warmińsko-mazurskiego przebywają w szpitalu w Gorzowie Wlkp. – Ich stan jest dobry – informuje A. Chmielińska-Ciepły.

140 nowych zakażeń w Lubuskiem
– Pacjenta dotychczas wykazanego w Gorzowie Wielkopolskim zgodnie z procedurą WSSE przekwalifikujemy w statystyce do powiatu międzyrzeckiego. Natomiast jedna osoba z powiatu żarskiego została wykreślona z wykazu osób zakażonych – informuje LUW. Stąd łącznie zakażonych w Lubuskiem jest 140 osób.

21 osób z powiatu żagańskiego,
1 powiat międzyrzecki,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego,
2 osoby z powiatu gorzowskiego,
8 osób z powiatu nowosolskiego,
7 osób z powiatu świebodzińskiego,
8 osób z powiatu wschowskiego,
16 osób z powiatu żarskiego,
2 osoby z miasta Gorzowa Wielkopolskiego,
9 osób z powiatu zielonogórskiego,
26 osób z miasta Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
4 osoby z powiatu słubickiego,
19 osób z powiatu krośnieńskiego,
6 osób z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego,
2 osoby z województwa małopolskiego,
2 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego,
1 osoba spoza Polski.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here