Awantura w bloku na jednym z zielonogórskich osiedli. Sprawcy szybko złapani

0
806
dav

Zielonogórscy policjanci zatrzymali troje sprawców rozboju – dwie kobiety i mężczyznę – w  niecałą godzinę od zdarzenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. W trakcie policyjnej interwencji zatrzymany został także jeden z pokrzywdzonych.

Do zdarzenia doszło w niedziele wieczorem w bloku na jednym z zielonogórskich osiedli, a poinformował o nim dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze jeden z sąsiadów, zaniepokojony odgłosami dobiegającymi z innego mieszkania. Mundurowi dojechali na miejsce w kilka minut, ale sprawcy zdążyli już uciec. W mieszkaniu zastali dwóch mężczyzn. Jak wynikało z przekazanych informacji, jeden z nich wpuścił do mieszkania trójkę sprawców (dwie kobiety i mężczyznę), którzy mieli być ich znajomymi. Po kilku minutach doszło do awantury, a w pewnym momencie trójka gości zaczęła bić jednego z domowników. Następnie napastnicy ukradli mu telefon komórkowy, a wychodząc  zabrali także telefon należący do drugiego z mężczyzn – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci ruszyli na poszukiwanie sprawców. Kilka ulic od miejsca zdarzenia zauważyli dwie kobiety i mężczyznę, odpowiadających rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonych. Podczas legitymowania osób znaleźli przy nich telefony komórkowe. Dwa z nich okazały się tymi, które zabrali z mieszkania po napaści. Sprawcy zostali zatrzymani. Zarówno mężczyzna jak i kobiety usłyszeli zarzuty rozboju  i kradzieży. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna i jedna z kobiet są znani Policji, i byli już wcześniej notowani.  Druga z kobiet nie była notowana.

W trakcie interwencji zatrzymany został także jeden z pokrzywdzonych mężczyzn, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że był poszukiwany do innej sprawy.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here