Atak na pracownika ZGK. Jest wideo z monitoringu (WIDEO)

11
5101
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który rzucił się na przejeżdżającą piaskarkę, a następnie na pracownika Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i uszkodził obsługiwaną przez niego maszynę. – Mężczyzna był nietrzeźwy. Odpowie za atak na pracownika i uszkodzenie pojazdu. Straty przez niego spowodowane wyceniono na co najmniej 3 tys. zł. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu – wyjaśnia Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Atak na pracownika piaskarki w Zielonej Górze

W sobotę /1.12/ pracownik miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej wykonywał prace porządkowe na zielonogórskim deptaku posypując nawierzchnię piaskiem i solą, aby nie była śliska dla przechodniów. W pewnym momencie, gdy przejeżdżał pomiędzy ratuszem, a ulicą Pod Filarami podbiegł do niego nietrzeźwy mężczyzna, kopnął w pług i uderzył w bok pojazdu uszkadzając lusterko. Pracownik ZGK zatrzymał się i wysiadł. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Sytuację próbowała załagodzić młoda kobieta, towarzysząca agresorowi, jednak ten nie odpuszczał.

– W pewnym momencie pracownik ZGK zadzwonił pod numer alarmowy, żeby wezwać Policję, a następnie schował się do wnętrza pojazdu. Wtedy agresja napastnika skierowała się na sprzęt. Próbował otworzyć drzwi, żeby dostać się do wnętrza, a następnie zaczął uderzać w szybę, która pod wpływem zadawanych ciosów pękła. Napastnik przez otwór po wybitej szybie próbował jeszcze uderzyć kierowcę. Po chwili wraz ze swoją towarzyszką odszedł w kierunku ul. Mariackiej. W chwilę później został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany agresywny mężczyzna to 23-letni mieszkaniec Zielonej Góry – tłumaczy M. Stanisławska.

Zielonogórscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, w czym niewątpliwie pomoże nagranie z miejskiego monitoringu, który zarejestrował całą sytuację. Straty spowodowane przez nietrzeźwego agresora wycenione zostały na co najmniej 3 tys. zł. 23-latek odpowie za uszkodzenie ciała pracownika ZGK oraz uszkodzenie mienia. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

PODZIEL SIĘ

11 KOMENTARZE

  1. gratulacje dla tej pani że jest z takim ochlejem i agresorem. Uciekaj dziewczyno gdzie pieprz rośnie. Mam nadzieje ze dostanie taką karę ze się młody szczyl niepozbiera.

  2. W ramach kary za tego typu przewinienia: odszkodowanie dla pracownika piaskarki oraz pierdyliard godzin robót publicznych, najlepiej odgarniania śniegu!

  3. Czyżby kolejna awantura studenta psychologii z UZ. Sami psychopaci na tym kierunku studiują.

  4. Pewnie i nie tylko nietrzezwy ale i nacpany. Napity nie bylby taki tylko glupio agresywny. W kazdym razie facet jest nienormalny i powinien miec zolte papiery oraz dozywotnie miejsce odosobnienia.

  5. Jeden się napije i zasypia, nawet przy stole inny śpiewa albo gada głupoty a temu porządnie odwaliło, przypływ agresji i potrzeba zniszczenia drugiego co mu stanął na drodze.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here