Artystyczny plakat Winobrania wybrany!

3
1303
fot. fanpage ZOK

Znamy już artystyczny plakat Winobrania. – Grand Prix zdobyła Joanna Kaucz z Wrocławia – poinformował Zielonogórski Ośrodek Kultury.

– Jury w składzie Jacek Gernat, Leszek Kania, Witold Michorzewski, Anna Zawadzka-Dziuda, Małgorzata Bukowicz przewodnicząca wybrało artystyczny plakat Winobrania 2019. Grand Prix zdobyła Joanna Kaucz z Wrocławia. Postanowiono również przyznać dwa wyróżnienia a otrzymały je Zuzanna Kamińska z Poznania oraz Julia Rogóż z Olkusza. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom – czytamy na fanpage ZOK.Celem konkursu jest wyłonienie stojącego na wysokim poziomie artystycznym projektu plakatu, który będzie towarzyszył obchodom Dni Zielonej Góry Winobranie 2019r.
Konkurs na artystyczny plakat winobraniowy jest już tradycją. Czasem wzbudza kontrowersje (jak ten z 2017 roku – czytaj więcej: Kontrowersyjny plakat Winobraniowy),  a czasem bez większych “ale” podoba się większości zielonogórzan. Warto podkreślić, że ten konkursowy plakat nie firmuje imprezy w Polsce, czy to na bilbordach, czy ulotkach, albo spotach. Konkurs ma pokazywać prace plastyków i ich subiektywny odbiór imprezy.


Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się w Galerii Sztuki Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego Związku Polskich Artystów Plastyków, po uroczystości przekazania przez Prezydenta Miasta Bachusowi kluczy do bram Miasta. Wystawa będzie istotnym punktem uroczystości winobraniowych.


 

Właśnie przed chwilą jury w składzie Jacek Gernat, Leszek Kania, Witold Michorzewski, Anna Zawadzka-Dziuda, Małgorzata…

Publiée par Zielonogórski Ośrodek Kultury sur Lundi 12 août 2019

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Nie podoba mi się. A poza tym “wino bra-nie” to nie idzie tego przeczytać. Słowo “winobranie” jakby artystka nie wiedziała pisze się razem a nie ” wino branie”. Szkoda, że utytułowane jury też nie zna się na pisowni.
    Artystka mogła się podpisać Joanna Kau cz.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here