Artyści z całego świata opanują zielonogórski deptak!

0
117
fot. Mirosław Materek

BuskerBus w Zielonej Górze 2019. Już dziś startuje XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus! Artyści z całego świata opanują zielonogórski deptak w dniach 30-31 sierpnia 2019.

Czytaj dalej za reklamą —->BuskerBus w Zielonej Górze 2019

Prezentacje uliczne prezentowane będą w godz. 12:00-21:00. Klubem festiwalowym, jak zawsze, będzie Piekarnia Cichej Kobiety, gdzie późnym wieczorem odbywać się będzie BuskerBus Kabaret z udziałem zaproszonych artystów oraz otwarta scena dla wszystkich chętnych – informują organizatorzy. Na deptaku wystąpią artyści z całego świata, którzy w swoich autorskich spektaklach odwołują się do tradycji teatrów ulicznych i umiejętnie wykorzystują elementy różnych dyscyplin nowego cyrku, kuglarstwa i tańca. Tutaj znajdziecie program: PROGRAM BUSKERBUS.

Czytaj dalej za reklamą —->Występy są za darmo, ale warto wrzucić coś do “kapelusza”

Motywami przewodnimi tegorocznej edycji są siła i precyzja. Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. – Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii! – zachęcają organizatorzy.

Czytaj dalej za reklamą —->Bawi i wzbudza emocje

Festiwal bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a aktorami, wprowadza kulturę w przestrzeń miejską. BuskerBus udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny, a każde miejsce może stać się sceną dla aktorów, muzyków, tancerzy i artystów cyrkowych. Publiczność staje się częścią akcji, a każda brama, pomnik czy ławka – elementem scenografii. Dla zaproszonych artystów pokazy uliczne są zarówno pasją, jak i pracą, a ulica sceną nie mniej ważną niż ta w tradycyjnych teatrach. Więcej znajdziecie na Facebooku: BuskerBus Zielona Góra.

Źródło: https://www.facebook.com/events/1934096153325357/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here