Armatura łazienkowa – jak wybrać baterie dobrej jakości?

0
92
fot. materiały prasowe

W urządzaniu każdego pomieszczenia kluczową rolę odgrywają szczegóły, a w łazience należy podkreślić znaczenie baterii. Armatura służy przez wiele lat, dlatego przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę nie tylko design, ale również inne aspekty. Co jest ważne, aby spełniała swoją rolę?

Armatura łazienkowa – jakimi właściwościami powinna się charakteryzować?

Pod pojęciem armatura kryje się przede wszystkim wyposażenie łazienek zapewniające doprowadzanie i odprowadzanie wody, a także urządzenia, które są z nim powiązane. Są to baterie i wylewki, a także prysznice oraz zestawy prysznicowe. Do armatury zalicza się ponadto akcesoria takie jak uchwyty na słuchawki prysznicowe, wieszaki na ręczniki czy nawet mydelniczki. Wymienione elementy mogą, a nawet powinny, stanowić efektowny element dekoracyjny wnętrza, ale w pierwszej kolejności powinny pełnić rolę praktyczną. Należy zwrócić uwagę na funkcjonalność i zastosowanie nowoczesnych technologii, które zapewniają oszczędność wody oraz energii. Istotne kwestie stanowią trwałość wykonania i komfort użytkowania. W żadnym wypadku armatura sanitarna nie powinna być kupowana na samym końcu, gdy łazienka jest już właściwie urządzona. Może to stwarzać poważne problemy z montażem.

 

Rodzaj baterii dostosowany do instalacji wodnej

Rodzaj instalacji wodnej ma znaczenie przy wyborze baterii. Gdy rury doprowadzające wodę są umieszczone ponad przestrzenią, gdzie ma znajdować się ceramika, wówczas potrzebna jest bateria ścienna. Jeśli jednak rury znajdują się poniżej poziomu umywalki lub wanny, wtedy stosowna jest bateria sztorcowa, czyli stojąca. Wiedząc, w jaki sposób bateria będzie montowana, łatwo wybrać rodzaj ceramiki. Gdy montaż dotyczy baterii stojących, należy wybrać ceramikę zaopatrzoną w fabrycznie zrobione otwory. Liczba otworów zależy od konkretnego modelu baterii. W przypadku stojących wersji dużą popularnością cieszą się modele jednootworowe.  Jak widać, armatura łazienkowa ściśle wiąże się z wyborem ceramiki, dlatego należy pomyśleć o niej już na wstępnym etapie planowania aranżacji pomieszczenia.

 

Baterie – nowoczesne technologie

Wygoda użytkowania baterii to jedno, ale nie można zapominać również o przyjrzeniu się technologii. Coraz więcej modeli jest wyposażonych w rozwiązania ekologiczne, które pomagają ograniczyć zużycie wody i energii, co przekłada się na obniżenie rachunków. Wśród propozycji oferowanych przez +Outletmożna znaleźć baterie jednouchwytowe, które ułatwiają szybkie ustawienie temperatury wody i jej strumienia. Gwarantują oszczędność i komfort użytkowania. Mniejsze zużycie wody zapewniają m.in. baterie zaopatrzone w perlatory.

 

Design i funkcjonalność – niezastąpiona para

Atrakcyjnie zaprojektowana bateria nie będzie prezentować się estetycznie, jeżeli nie zostanie dopasowana do charakteru i wielkości ceramiki. Na dodatek za mała lub za duża będzie stwarzać problemy podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych. Baterie o delikatnych, bardziej obłych liniach, będą pasować do łazienek urządzonych w stylu klasycznym. Geometryczne, wyraziste kształty są natomiast doskonałym pomysłem do pomieszczeń nowoczesnych.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here