Areszt dla mężczyzny zarejestrowanego na nagraniu krążącym w sieci

1
9139
fot. ZielonaNews.pl

– Do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach trafiła sprawa udostępnionego w Internecie filmu, na którym widać brutalne zachowanie wobec mieszkańca gminy Szamotuły. Sprawa miała swój początek dzięki policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie. Podejrzany na wniosek śledczych, a decyzją sądu trafił do aresztu – informuje Sandra Chuda z KPP w Świebodzinie. 

Film z pobicia został udostępniony w internecie. O sprawie została poinformowana policja. -Na filmie widać było sprawcę, który został rozpoznany i zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Świebodzina. Był to 20-letni mieszkaniec Zbąszynia znany miejscowym stróżom prawa. Gdy okazało się, że zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu szamotulskiego, sprawa została przekazana do realizacji funkcjonariuszom z Szamotuł – tłumaczy S. Chuda.

Pokrzywdzonym był 18-letni mieszkaniec gminy Szamotuły. Początkowo nie chciał składać zawiadomienia o przestępstwie, dlatego policja przesłuchała go w charakterze świadka. –  Policjanci z Szamotuł dotarli też do innego świadka zdarzenia, którego również przesłuchali, zabezpieczając tym samym dodatkowy materiał dowodowy w sprawie – wyjaśnia S. Chuda.  Zabezpieczone nagranie ze zdarzenia było na tyle brutalne, że szamotulscy policjanci złożyli do prokuratury wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. – Prokuratura przychyliła się do wniosku i  skierowała sprawę do rozpatrzenia przez sąd, który zadecydował, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym – tłumaczy policja.

Podejrzany usłyszał zarzuty za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zmuszania przemocą i groźbą do określonego zachowania. Postępowanie w tej sprawie jest w toku. Pod nadzorem prokuratury prowadzą je policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here