Animacje, kącik Małego Astronauty i Karta Pokładowa. To wszystko w planetarium

0
313
Planetarium Wenus

Z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji, 28 października o godz. 12:00, odbędzie się w planetarium pokaz animowanego filmu Polaris, ale pojawi się także kącik Małego Astronauty, w którym dzieci, w każdym wieku, znajdą coś dla siebie.

Polaris jest to opowieść o Jamesie, pingwinie podróżującym z Bieguna Południowego i Wladimirze, zabawnym niedźwiedziu z Bieguna Północnego, którzy spotykają się na morskim lodzie Arktyki. Stają się przyjaciółmi, rozmawiają o swoich rodzinnych stronach oraz wspólnie obserwują gwiazdy. Warto go obejrzeć, bo w grudniu Planetarium zapowiada drugą część.

Https://Www.AutoCzescionline24.PL

W kąciki astronauty pojawią się między innymi klocki konstrukcyjne do tworzenia figur przestrzennych, wielkie kartonowe rakiety do pokolorowania, klocki Leonarda – łączące się ze sobą bez kleju czy taśmy, gra wielkoformatowa polegająca na odsłanianiu planet układu słonecznego oraz wiele innych rzeczy, mających na celu pobudzać w dzieciach wyobraźnię oraz wykształcać poczucie przestrzeni czy wymiarów.

Tego dnia, pojawi się również nowość: Dzienniczek pokładowy małego astronauty. – Jest to zabawa dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, do których skierowana jest oferta Planetarium. Każdy chętny do zabawy powinien osobiście odebrać dziennik w kasie, wypełnić go i wyruszyć w niesamowitą przygodę, korzystając ze wszystkich naszych atrakcji – wyjaśniają organizatorzy.
I dodają: W dzienniczku znajduje się 10 pustych pół, w których nasza załoga (w punkcie kas) przybije pieczątki po każdej zakończonej wizycie w planetarium. Wizyta to nie tylko obejrzenie projekcji czy pokazu pod kopułą, ale również zwiedzenie naszych stałych ekspozycji, zabawa w kąciku małego astronauty czy uczestnictwo w organizowanych przez nas wydarzeniach.
Każdy kto zbierze 10 pieczątek do 21 czerwca 2019 roku i złoży swój dziennik pokładowy w naszej siedzibie, weźmie udział w specjalnych animacjach, pokazie oraz losowaniu wyjątkowych nagród.

Uczestnictwo w zabawach jest bezpłatne i nie ograniczone wiekiem.
Koszt biletu na projekcje (wstęp od 3 lat): 
ulgowy – 7 zł
normalny – 10 zł
zgrana rodzina – 5 zł

Źródło: Materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here