Ambasador Turcji dziękuję za opiekę nad tureckim studentem, który wypadł z okna akademika

0
526
fot. ZielonaNews.pl

17 kwietnia student z Turcji wypadł z okna akademika. Jego tan był bardzo ciężki, ale medykom z zielonogórskiego szpitala udało się go uratować. Teraz lekarzom z naszego szpitala dziękuje Tunc Ugdul, ambasador Turcji w naszym kraju.

Jak poinformował szpital w liście skierowanym do lek. med. Emila Korczaka, lekarza naczelnego naszego szpitala, ambasador podziękował za pomoc i zainteresowanie. Poniżej publikujemy list, który także możecie przeczytać na fanpage szpitala.

“Szanowny Panie Doktorze,
Uprzejmie informuję, że pan Mehmet A.K., stypendysta programu Erasmus na Uniwersytecie Zielonogórskim, który w dniu 17 kwietnia br. trafił z ciężkimi obrażeniami do Szpitala Uniwersyteckiego po upadku z czwartego piętra domu studenckiego, w dniu 15 czerwca br. po wielotygodniowej hospitalizacji wrócił do Turcji w ogólnym stanie zdrowia dobrym.
Chciałbym serdecznie podziękować władzom Uniwersytetu Zielonogórskiego za zainteresowanie okazane wyżej wymienionemu studentowi w tym trudnym dla niego czasie, za pomoc okazaną jego rodzinie oraz a profesjonalną współpracę z przedstawicielami Ambasady Republiki Turcji w Polsce. Szczególne podziękowania za nieocenioną pomoc składam Pani Katarzynie Łasińskiej, Kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Pragnę również serdecznie pogratulować Panu Doktorowi Wiesławowi Wojciechowi Świtale, Kierownikowi Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, jak również pozostałym lekarzom zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego, którzy przywrócili do życia młodego człowieka przywiezionego do nich w stanie krytycznym. Życzę każdemu z Państwa długich lat życia.
Pomoc i solidarność okazywane w trudnych chwilach są swoistym odzwierciedleniem przyjaźni łączącej nasze narody.
Raz jeszcze bardzo Państwu dziękuję”
Tunc Ugdul

 

Pamiętacie wypadek tureckiego studenta, który spadł z czwartego piętra zielonogórskiego akademika? Dzięki zaangażowaniu…

Publiée par Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze sur Vendredi 12 juillet 2019

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here