Alergia u psa? Jak sobie z nią radzić i jak ją rozpoznać?

0
41
fot. materiały prasowe

Każdemu opiekunowi zwierzęcia zależy na tym, aby jego pupil cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Z uwagi na to, że oba te dążenia są ze sobą ściśle powiązane i nie może być mowy o szczęśliwym psie, gdy cierpi z powodu problemów zdrowotnych – warto wiedzieć jak radzić sobie z najczęstszymi przypadłościami. Jak zatem wygląda alergia u psa? Jakie są objawy alergii u czworonogów? Poniżej odpowiadamy!

1. Alergia u psa objawy – jak rozpoznać alergię pokarmową?

2. Na czym polega alergiczne pchle zapalenie skóry?

Alergia u psa objawy – jak rozpoznać alergię pokarmową?

Alergia pokarmowa u psa objawia się przede wszystkim w postaci zmian skórnych. Niekiedy może także objawiać się w innych postaciach jak np. zbyt duża ilość woskowiny w uszach. Reakcja alergiczna może być wywoływana przez takie produkty jak ryż, zboża, drób czy też produkty wysokoprzetworzone. Mowa tutaj o gotowych do kupienia karmach, w których można znaleźć substancje konserwujące, barwniki oraz polepszacze smaku. Wówczas w przypadku takiego psa alergika mogą nastąpić biegunki i wymioty. Jeżeli chcesz szerzej poznać temat psiej alergii – sprawdź szczegóły na https://piesotto.pl/blog/alergia-u-psa-jak-rozpoznac-objawy-leczenie/.

Jeżeli objawy alergii pokarmowej pojawią się po podaniu psu nowej karmy – warto wówczas wycofać ją z jadłospisu i obserwować, czy objawy ustępują. Jeżeli reakcje alergiczne zostaną wycofane – wówczas warto wyeliminować tę karmę na stałe z psiego jadłospisu. W przypadku psów z alergią pokarmową, u których wystąpiły niepożądane efekty podczas żywienia standardowymi karmami bytowymi – warto włączyć do jadłospisu zbilansowane posiłki przyrządzane ze sprawdzonych składników. Praktyka jednoznacznie dowodzi, że w przypadku alergii pokarmowej najlepszym sposobem będzie wyeliminowanie alergizującego czynnika z psiej diety.

Na czym polega alergiczne pchle zapalenie skóry?

Inne najczęstsze alergie dotyczą także APZS. Cechuje się ono uczuleniem na białko, które znajduje się w odchodach oraz ślinie pcheł. To co je wyróżnia to silne właściwości alergizujące – już po jednym ugryzieniu pies może odczuwać dyskomfort i chęć do nieustannego drapania się. Przy tej okazji warto też wspomnieć o tym, czym wyróżnia się alergia kontaktowa. Otóż wyraża się ona uczuleniami na substancje, które mają bezpośredni kontakt ze skórą naszego pupila. Mogą to być preparaty zwalczające pchły i kleszcze w postaci obroży lub płyny aplikowane bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Warto skonsultować to z weterynarzem i wdrożyć najskuteczniejszy, a jednocześnie nieinwazyjny sposób, który będzie chronił naszego pupila przed przykrymi skutkami alergii.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here