Alarmy bombowe w sześciu szkołach w Zielonej Górze

0
2478
fot. ZielonaNews.pl

Od rana na terenie sześciu szkół ponadgimnazjalnych pracują policjanci i strażacy. Ma to związek z alarmami bombowymi. Informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego w szkołach zostały wysłane w nocy. Rano dyrektorzy szkół powiadomili policję.

Czytaj dalej za reklamą —>


Alarmy bombowe w zielonogórskich szkołach

– Zgłoszono alarm bombowy w sześciu szkołach w Zielonej Górze i w jednej w Sulechowie. Na miejsc są już policjanci i sprawdzamy. Na razie nie potwierdzono by w placówka znajdowały się ładunki wybuchowe – poinformowała nas Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Czytaj dalej za reklamą —>Informacje o podłożeniu ładunków w kilkuset szkołach w Polsce

Podobne alarmy bombowe są zgłaszane z całej Polsce. Łącznie odnotowano ok. 300 przypadków i dotyczą one szkół, w których miały odbyć się matury. Ze wstępnych informacji wynika, że w Zielonej Górze egzamin maturalny odbędzie się bez większych zakłóceń. – Gdyby doszło do sytuacji, że w trakcie matur pojawi informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego, to zostaną podjęte odpowiednie procedury. Decyzja o ewakuacji należy do dyrektora. My robimy wszystko by o 9.00 egzamin maturalny mógł się rozpocząć – zapewnia M. Stanisławska.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here