Akwarium czy klatka dla chomika? Wybieramy

0
140
fot. materiały prasowe

Akwarium czy klatka dla chomika? Co będzie najlepszym wyborem? Jeśli planujesz przygarnąć to małe zwierzątko i zastanawiasz się, jak zapewnić mu jak najlepsze warunki, spieszymy z pomocą. A zatem zastanówmy się wspólnie!

Spis treści:

1. Akwarium czy klatka dla chomika?

2. Wyposażenie domku

Chociaż chomik jest maleńkim stworzonkiem, domek dla niego powinniśmy wybierać ze szczególną starannością. „Bylejakość” pod tym względem to częsty błąd świeżo upieczonych właścicieli. Podpowiadamy, jak znaleźć odpowiednie mieszkanie dla gryzonia.

1. Akwarium czy klatka dla chomika?

Właściciele chomików często spierają się ze sobą, co jest lepsze – akwarium czy klatka. Warto to przemyśleć.

Chomik, chociaż jest niewielki, by żyć długo i szczęśliwie, powinien mieć dużo przestrzeni. Oprócz niej liczy się także właściwe wyposażenie i stosowne akcesoria. Najczęściej, kupując chomika syryjskiego lub innego gryzonia, wybieramy dla niego klatkę, a zdecydowanie najbardziej popularna jest metalowa klatka z wyposażeniem. Taki wybór to odpowiednia przestrzeń i cyrkulacja powietrza. Za klatką przemawia także jej funkcjonalność – w tym przypadku mamy duży wybór produktów z akcesoriami, dzięki którym chomik będzie mógł wieść szczęśliwy żywot. Warto jednak pamiętać, że w przypadku klatki gryzoń może się wspiąć na metalowy sufit, a finał tej historii niestety może okazać się tragiczny…

Akwarium już dawno przestało być postrzegane jako mieszkanie właściwe tylko dla rybek. Jego zaletą niewątpliwie jest niska cena – możemy je kupić już za kilkadziesiąt złotych. Dodatkową zaletą akwarium jest fakt, że szklane ściany umożliwią obserwację chomika, przez co łatwiej kontrolować, czy wszystko u niego w porządku. Ponadto chomik nie będzie miał możliwości, by się wspinać, dzięki czemu będzie bezpieczniejszy. Niewątpliwą wadą akwarium jest jednak utrudniona cyrkulacja powietrza. Dlatego trzeba je częściej sprzątać niż klatkę, co może być uciążliwe dla wielu właścicieli zwierzątek. Z kolei w przypadku klatki, chomik może rozrzucać trociny.

Zarówno klatka, jak i akwarium ze specjalnymi akcesoriami, znajduje się tutaj: https://hubun.pl/.

2. Wyposażenie domku

Sam zakup domku dla gryzonia to dopiero początek. By chomik mógł żyć z nami jak najdłużej, musimy mu zapewnić godziwe warunki. To oznacza ustawienie w klatce lub akwarium misek i poidła (dostosowanych do wielkości chomika). Oczywiście w klatce powinien również pojawić się kołowrotek, co pozwoli gryzoniowi na zabawę i prawidłowy rozwój.

Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Dokonując wyboru, kierujmy się dobrem zwierzątka i komfortem domowników.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here