Aktorka z Zielonej Góry będzie współpracować z gwiazdami filmowymi w Londynie

0
1543
Magdalena Ewa Mazur

Magdalena Ewa Mazur, zielonogórzanka, która ukończyła studia teatralne na Uniwersytecie Aberystwyth, dostała się do prestiżowego kursu National Youth Film Academy. Będzie tam nie tylko jedyną zielonogórzanką, ale także jedyną Polką.

100 wyróżnionych i jedyna Polka

Magdalena Ewa Mazur

Zielonogórzanka występowała na scenach teatralnych w Wielkiej Brytanii i Danii. Kilka lat temu mogliśmy oglądać ją także na deskach Lubuskiego Teatru w musicalu “Studenty”. Teraz Magda ma szanse na zdobycie wyjątkowego doświadczenia, jakim jest uczestnictwo w kursie – Jest to dosyć duże wydarzenie w Londynie. Około 100 uczestników kursu zostało wyłonionych, podczas przesłuchań z  grupy ponad 3000 aplikantów.  Dostałam się do finałowej setki i na ten moment wygląda na to, że będę na kursie jedyną Polką – wyjaśnia w rozmowie z nami i dodaje, że kurs rozpocznie się już w kwietniu.

Współpraca z gwiazdami

Celem National Youth Film Academy jest edukacja, kształcenie i wprowadzenie w świat filmu młodych aktorów oraz twórców filmowych.  Podczas kursu w Londynie, uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach mistrzowskich, wykładach, spotkaniach. Będą pracować także nad krótkim filmem pod nadzorem mentorów. W ubiegłych latach mentorami na kursie byli m.in. reżyser Gareth Edwards (znany z “Łotr 1. Gwiezdne wojny- historie” ), reżyser obsady Karen Lindsay Stewart  (“Harry Potter” ), aktor Jason Flemyng  (znany z filmu “X-men”), a także aktor Matt Milne (znany z filmu “Czas wojny”).

Młodej aktorce serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze występy.

Magdalena Ewa Mazur na facebooku.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here