Rusza zbiórka podpisów pod projektem ustawy dotyczącym legalnej aborcji (WIDEO)

3
742
fot. ZielonaNews.pl

Rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem liberalizującym możliwość bezpiecznego przerywania ciąży.
Obywatelski projekt

– Projekt będzie obywatelski. Takie projekty muszą być procedowane, a projekty poselskie mogą trafić do “kosza” czy “zamrażarki”.  Chcemy by ten projekt był procedowany, bo uważamy, że dyskusja nad liberalizacją aborcji, czyli nad legalną aborcją bez żadnych kompromisów do 12 tygodnia ciąży musi być w Polsce jawna, musi się toczyć w sejmie i musi społeczeństwo wyrobić sobie opinię, dzięki swoim przedstawicielom w Sejmie, na temat tego, czy legalizacja aborcji powinna nastąpić natychmiast – mówiła dziś posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Potrzebne 10 tys. podpisów
By projekt trafił do Sejmu potrzebne jest 10 tys. podpisów. – Zakładamy, że uchwała trafi do Sejmu na przełomie kwietnia i maja – mówiła Dziś A. Kucharska-Dziedzic. W całości projekt uchwały możecie przeczytać tutaj: Projekt ustawy.

Agnieszka Chyrc, koordynatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. –  W Lubuskiem ruszamy ze zbiórką. Będziemy to robić wspólnie z Lewicą – mówiła dziś A. Chyrc. Podkreślała także, że zbiórka będzie odbywać się w całym województwie.  Szczegóły będą dostępne na fanpage Lubuskiego Strajku Kobiet.  Póki co można można pobrać Kartę do zbierania. Szczegóły znajdziecie także na fanpage Anity Kucharskiej-Dziedzic.

Art. 2.

1. Każda osoba w ciąży ma prawo do świadczenia opieki zdrowotnej w postaci przerwania
ciąży do końca 12. tygodnia jej trwania.
2. Każda osoba w ciąży ma prawo do świadczenia opieki zdrowotnej w postaci przerwania
ciąży po upływie 12. tygodnia jej trwania w przypadku, gdy:
1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia fizycznego lub psychicznego osoby w
ciąży;
2) wyniki diagnostyki prenatalnej lub inne przesłanki medyczne wskazują na to, że występują nieprawidłowości rozwojowe lub genetyczne płodu; jeśli do stwierdzenia wady wystarczające
są wyniki badań obrazowych, przeprowadzanie dalszej diagnostyki nie jest wymagane;
3) ciąża jest następstwem czynu zabronionego, będącego przedmiotem oświadczenia osoby w ciąży.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Leniwce, lepiej edukujcie młode panny żeby nie puszczały się pierwszemu lepszemu samcowi który powie im że mają ładne oczka

  2. Jak to się dzieje, ze nawet w fanatycznych państwach religijnych (np. Iran) prawo do decydowania kobiety o swoim losie w kwestiach aborcji jest często większe niż w rzekomo “cywilizowanej” Polsce? Co “oni” zrobili z naszą krainą?

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here