Akcja „Choinka” w lasach i na targowiskach rozpoczęta

0
213

Okres przedświąteczny to czas, w którym jest duże zapotrzebowanie na drzewka choinkowe. Leśnicy z Zielonej Góry będą kontrolować źródło pozyskiwania takich choinek.

Nielegalna choinka

Las to miejsce ogólnodostępne, jednak ma pewne zasady, których należy przestrzegać korzystając z niego. Wycinanie drzew to zwykła kradzież. Samowolne pozyskanie drzewka iglastego z lasu jest nielegalne. Leśnicy będą kontrolować lasy, aby zapobiec takim sytuacjom. Ich zadaniem jest pilnowanie żeby ludzie korzystali z lasu w sposób odpowiedni, czyli nie wyrzucali śmieci, nie niszczyli mienia i nie wycinali drzewek. Jeżeli skradzione mienie lasu warte będzie więcej niż ćwierć minimalnej płacy krajowej wówczas taka osoba traktowana jest jak przestępca i prowadzi się przeciw niej postępowanie karne.

Gdzie kupić choinkę?

Osoby, które chcą mieć w domu żywą choinkę mogą zaopatrzyć się w taką w niektórych nadleśnictwach. Duży wybór różnych rodzajów choinek jest dostępny także na targowiskach. W takich miejscach kontrolę źródeł, z których pochodzą choinki przeprowadzać będą funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Możemy mieć pewność, że na targu kupimy legalną choinkę.

Akcja „Choinka” potrwa do końca świątecznego okresu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here