Za CRS wycinają drzewa pod budowę sklepu meblowego (ZDJĘCIA)

5
8670
Tu powstanie salon meblowy Agata Zielona Góra

W Zielonej Górze wycinane są kolejne drzewa pod wielką inwestycję. Kompleks handlowo-usługowy ma przynieść miejsce dla około 150 osób. Co takiego tam powstanie?

Salon meblowy Agata w Zielonej Górze

Kolejna, ogromna wycinka drzew w Zielonej Górze spowodowana jest powstawaniem nowej, ważnej dla mieszkańców inwestycji. Przy CRS powstaje właśnie salon meblowy Agata. Firma Sigma kupiła od miasta działkę o wielkości 3,6 ha za 6,6 mln zł. Teraz powstaje tam dwukondygnacyjny sklep, który zajmować będzie ok. 12 tys. mkw. Będzie to największy w okolicy obiekt posiadający szeroką ofertę mebli. W ramach tej samej inwestycji wybudowany zostanie także obiekt handlowy z restauracją fast food. Inwestycja ma zostać zakończona do końca roku 2018. Na terenie powstanie również inna inwestycja, salon Mercedesa z warsztatem.

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

  1. Panie prezydencie zastał Pan Zieloną Górę zieloną ,a zostawi betonową . Wszędzie gdzie buduje się jakiegokolwiek ośrodki sportu i rekreacji lokalizuje się je w sąsiedztwie terenów zadrzewionych tzw terenów zielonych korzystając z istniejącego drzewostanu. Aż się prosi aby obiekty do celów rekreacyjnych były w przyrodniczo przyjemnym otoczeniu. Chwalimy się ,że Zielona Góra jest jednym z większych miast w Polsce (obszarem 6 miejsce). Okazuje się , że jesteśmy największą wiochą w Polsce
    ( nie urągając naszym wioskom) . Mając tyle terenu wokół nie przygotowujemy ich pod dalsze inwestycje związane z rozbudową miasta a istnieją one jako łąki , pola i pastwiska. Takie tereny też są piękne , ale trzeba część z nich przeznaczyć na inne cele. Chwalicie się , że w mieście rewitalizuje się jakieś małe skwery czy parczki, a wycinana się piękne zielone płuca miasta. Architektura miejska polega na tym (tendencje większych metropolii) aby wkomponowywać nowe obiekty czy osiedla w istniejący teren zielony.Obecnie Rondo Rady Europy zamiast być w koło zielone (jak było) będzie betonowe.

  2. Teraz nie można rano i popołudniu przejechać przez skrzyżowanie.Co będzie po powstaniu Agaty?Jest w planach przybudowa tego skrzyżowania ?

  3. To nie są tereny zielone. Brak ci MIRK podstawowej wiedzy z dziedziny gospodarowania Lasami.Na zdjęciu widać wyraźnie ze chodzi o Sosne zwyczajna która sadzona jest w Lubuskiem sztucznie (Lasy rzędowe ) własnie w celu pozyskania z nich drewna. To nie są 100 letnie Dęby. A post MIRK-a nie ma kontekstu ani Ekologicznego ani Gospodarczo-Biznesowego , ani nawet społęcznego a kontekst Polityczny : „Panie prezydencie zastał Pan Zieloną Górę zieloną ,a zostawi betonową” . A nazwanie 20 przemysłowych sosen „Zielonymi Płucami Miasta ” to jakiś nie trafiony żart. Zielone płuca Naszego miasta to Lasy w całym Lubuskiem które jest najbardziej zalesionym regionem Polski. A przeciwnikom prowadzenia takiej polityki leśnej polecam porównać stan zalesienia kraju/województwa w ciągu ostatnich 50 lat. z 28% zalesienia na dzień dzisiejszy ponad 40%.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here