Prezes ADB wyleczony w naszym szpitalu. Teraz firma funduje nowy sprzęt (ZDJĘCIA)

0
3145
fot. ZielonaNews.pl

Szpital Uniwersytecki wzbogacił się o sprzęt do leczenia operacyjnego o tzw. neuronawigację oraz nowoczesne urządzenie do śródoperacyjnego monitorowania czynności nerwu twarzowego. –  To najnowsza technologia amerykańska – mówił dziś Witold Maciek Iciek Kierownik Klinicznego Oddziału Otolaryngologii w szpitalu w Zielonej Górze. Takiego sprzętu w tej chwili nie ma prawdopodobnie żaden ośrodek w Polsce.

Takich lekarzy jak w Zielonej Górze brakuje w świecie

Byłem tutaj pacjentem i z dużym podziwem obserwowałem jakość usług lekarskich i jakość pracy zespołu lekarskiego. Takiego poświęcenia nie widziałem dawno, a zdarzało mi się bywać w szpitalach w świecie. Byłem pacjentem doktora Przemysława Stachowiaka i zrobił taką robotę, której nikt do tej pory nie potrafił, albo nie chciał. Tutaj trwało to minuty i po dwóch dniach była sprawa zakończona – mówił dziś, przy okazji przekazania nowoczesnego sprzętu szpitalowi, Andrzej Rybicki, prezes naczelny grupy ADB .

Dzięki nowym urządzeniom będzie możliwe bezpieczniejsze operowanie obszarów z zakresu zatok, nosa, podstawy czaszki, mózgu i uszu, które dotychczas były niedostępne dla chirurgów. Dla oddziału, a także dla pacjentów, nowy sprzęt oznacza zdecydowane podniesienie standardów leczenia operacyjnego. Umożliwi szybkie leczenie nowotworów, również w tych trudno dostępnych miejscach, wysokospecjalistyczne operacje endoskopowe głowy i szyi z zakresu otolaryngologii, neurochirurgii i chirurgii szczękowo-twarzowej oraz operację nowotworów ślinianek i operację uszu. Co ważne, mogą być wykorzystywane w leczeniu najmłodszych pacjentów. Zakup sprzętu w znaczny sposób wzbogaci możliwości operacyjne i zmniejszy ryzyko wystąpienie powikłań. – To, że zdecydowaliśmy się zrobić coś w dziedzinie technologii to są geny naszej firmy, my jesteśmy zbudowani na technologii. A druga sprawa to jest kwestia dzielenia się – mówił dziś Rybicki. A Adam Biniszkiewicz, prezes zarządu ADB Polska sp. z o.o. podkreślał, że to własnie w Zielonej Górze bije serce firmy. – Zielona Góra to miejsce, gdzie bije serce największego centrum rozwojowego grupy ADB. To tu inżynierowie pracują nad najnowszymi technologiami. Jest mi niezmiernie miło, że, może nieco z innej dziedziny, ale jednak, ten kawałek najnowocześniejszej technologii możemy tutaj przekazać do szpitala – mówił. Ile kosztował sprzęt? Tego zarząd ADB nie chciał zdradzić.

Swoje podziękowania wyraził Marek Działoszyński, prezes zarządu szpitala. – Dziękuje.  Nasi lekarze będą mogli operować na najwyższym poziomie i że będą mogli uczyć swoich kolegów – mówił. Do podziękowań włączył się również Janusz Kubicki, prezydent miasta. – Chciałbym podziękować firmie ADB za tę chęć dzielenia się. Jestem dumny, że takie firmy są w Zielonej Górze – podkreślał.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here