Absolwenci UZ wśród jednych z lepiej zarabiających w kraju

0
710

Firma Sedlak & Sedlak przygotowała Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. Przygotowano także zestawienie zarobków osób, które ukończyły studia pierwszego lub drugiego stopnia uniwersytetów publicznych. – Miło nam poinformować, że Uniwersytet Zielonogórski uplasował się na 6 miejscu na 17 uniwersytetów. Średnie zarobki po ukończeniu UZ wynoszą 5 657 zł  (od 4000 zł do 7800 zł) – wyjaśnia Katarzyna Doszczak z biura prasowego UZ.
Wynagrodzenia osób, które ukończyły publiczne uniwersytety w Polsce

W tym zestawieniu Uniwersytet Zielonogórski uplasował się na szóstym miejscu i tym samym wyprzedził uniwersytety z Łodzi, Poznania czy Katowic. Jak wyjaśnia firma Sedlak & Sedlak Najwyższą medianę zarobków w 2020 roku miały osoby, które ukończyły studia na Uniwersytecie Warszawskim (6 800 PLN brutto). Kolejne w zestawieniu są osoby, które ukończyły: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (6 000 PLN brutto) i Uniwersytet Wrocławski (5 700 PPLN brutto).

Gdzie zarabiają najmniej?
Najmniej, z omawianych uczelni, zarabiały osoby po Uniwersytetach: Rzeszowskim (4 300 PLN brutto), Opolskim (4 500 PLN brutto) i w Białymstoku (4 585 PLN brutto).  – Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na znaczne różnice w liczbie badanych z poszczególnych uniwersytetów. Dodatkowo, niewątpliwy wpływ na zarobki ma nie tylko prestiż ukończonej uczelni, ale w dużym stopniu miejsce zatrudnienia. Przypominamy zatem, że poniższe zestawienie ma charakter poglądowy – podkreśla Sedlak & Sedlak. Zestawienie znajdziecie tutaj: Wynagrodzenia osób, które ukończyły publiczne uniwersytety w Polsce

Źródło: https://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagrodzenia-osob-ktore-ukonczyly-publiczne-uniwersytety-w-polsce-w-2020-roku

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here