Absolwenci kierunku lekarskiego znowu najlepsi w kraju!

0
186
bezpłatne badania
Designed by Freepik

Zielonogórscy absolwenci kierunku lekarskiego na czołowych miejscach w krajowych rankingach. O wynikach poinformowała rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko.

Zdali wszyscy, którzy podeszli do egzaminu

– Bardzo miło mi poinformować, że studenci i absolwenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim zdający Końcowy Egzamin Lekarski w sesji wiosennej 2022 r. znaleźli się na pierwszym miejscu w kategorii: Lekarze, którzy ukończyli studia w ostatnich dwóch latach (do egzaminu przystąpiło 31 osób) i na drugim miejscu w kategorii: Lekarze zdający po raz pierwszy (do egzaminu przystąpiły 73 osoby). Zdali wszyscy, którzy podeszli do egzaminu! – informuje E. Sapeńko.

Jesienna sesja z doskonałymi wynikami

– Warto przypomnieć, że w sesji jesiennej 2021 nasi absolwenci byli najlepsi w kraju. Lekarski Egzamin Końcowy (LEK) jest egzaminem państwowym koniecznym do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza w Polsce – informuje E. Sapeńko.

Terminy LEK wyznacza się corocznie w dniach 15–30 września (sesja jesienna) i 15–28 lutego (sesja wiosenna). W tym roku w sesji wiosennej egzamin odbył się 19 lutego. Zdający na rozwiązanie 200 zadań zamkniętych mają 4 godziny. Dla uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu konieczne jest zdobycie co najmniej 56% maksymalnej liczby punktów z testu. Nasi studenci (bo do LEK-u mogą przystąpić również studenci, którzy ukończyli V rok studiów – 10 semestrów- i mają zaliczone praktyki) i absolwenci w swoich grupach uzyskali:

Lekarze, którzy ukończyli studia w ostatnich 2 latach – min. liczba pkt – 151; max liczba pkt. – 178

Lekarze zdający po raz pierwszy – min. liczba pkt 126; max liczba pkt – 181

Źródło: materiały prasowe Uniwersytetu Zielonogórskiego 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here