90 gramów marihuany, 63 gramy amfetaminy i 32 tabletki ecstasy. Narkotykowa akcja w Zielonej Górze

0
560
fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielonej Górze, dzięki prowadzonym działaniom operacyjnym, uzyskali informacje, świadczące o posiadaniu przez jednego  z mieszkańców Zielonej Góry, znacznej ilości narkotyków. Podejrzany 34-latek, miał posiadać w swoim mieszkaniu amfetaminę i marihuanę.

Do zatrzymania doszło na ulicy

Policjanci po ustaleniu dokładnego adresu zamieszkania podejrzanego, zdecydowali o jego zatrzymaniu i przeszukaniu mieszkania. – Wytypowany mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta, był kompletnie zaskoczony. Po zatrzymaniu policjanci pojechali wraz z nim do jego mieszkania. Podczas czynności byli obecni współpracujący z policjantami

fot. KMP Zielona Góra

funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zielonej Górze – Babimoście wraz z psem do wykrywania narkotyków. W mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono ponad 90 gramów marihuany, 63 gramy amfetaminy i 32 tabletki ecstasy – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zatrzymany był już znany policji

fot. KMP Zielona Góra

W przeszukiwanym mieszkaniu policjanci znaleźli również wagi elektroniczne i telefony komórkowe, które zostały przez funkcjonariuszów zabezpieczone. – Zatrzymany mężczyzna to 34-letni zielonogórzanin, znany policji i już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. 34-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Za te przestępstwa wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 – dodaje M. Stanisławska. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, zdecydował się na dozór policyjny w stosunku do mężczyzny. Sprawa jest rozwojowa, policjanci prowadzą dalsze działania.

Jak podaje KMP tylko od początku tego roku policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową wszczęli 29 spraw w sprawie o przestępstwa narkotykowe, w których zatrzymane osoby usłyszały zarzuty m.in. posiadania, udzielania lub wprowadzania narkotyków do obrotu. Policjanci przedstawili zarzuty 25 osobom z czego 2 osoby zostały tymczasowo aresztowane.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here