Orszak Trzech Króli pod znakiem tajemnicy. Szykujmy się też na utrudnienia

0
1211
Orszak Trzech Króli 2017 Zielona Góra
fot, Mirosław Materek

7 Lubuski Orszak Trzech Króli już w sobotę 6 stycznia. Wtedy poznamy wszystkie atrakcje, jakie dla zielonogórzan przygotowała m.in. radna PiS Eleonora Szymkowiak. Póki co wiele z nich jest owiane tajemnicą, ponieważ jak obiecuje radna, będzie się działo.

Niespodzianki, dobra pogoda i dużo optymizmu

O sobotnim orszaku już informowaliśmy, jego szczegółowy plan też już umieszczaliśmy (czytaj: Jakie zwierzęta pojawią się na Orszaku Trzech Króli (PROGRAM)), ale teraz pojawiły się jeszcze dodatkowe informacje, o których warto wiedzieć. Orszak rozpoczyna się o godz. 13.30 na placu Bohaterów. – Przez siedem lat królowie reprezentują powiat nowosolski, Sulechów i Zieloną Górę. To współpraca lubuskiego trójmiasta – powiedziała radna Szymkowiak i w imieniu króli zaprosiła mieszkańców województwa na orszak. Przyznała, że jeszcze zostało kilka kosmetycznych spraw do załatwienia, ale o pogodę nie trzeba się martwić. – Pogoda jest już zamówiona, Bóg zawsze jest dla nas w tej kwestii łaskawy – powiedziała Eleonora Szymkowiak. Organizatorka podkreśla, że będą wyjątkowe niespodzianki, ale kolejny raz nie chce zdradzać, co takiego będzie. Niespodzianka musi być niespodzianką. Na świętujących czekać będzie ciepły posiłek, dzieci dostaną słodycze i oczywiście będą rozdawane korony. Organizatorzy proszą, żeby nie dokarmiać zwierząt biorących udział w orszaku.

Ulice będą zamknięte

Każde wielkie wydarzenie publiczne wymaga przede wszystkim odpowiednich środków bezpieczeństwa i dlatego organizatorzy apelują do mieszkańców o ograniczenie postoju samochodów na ulicach: Kazimierza Wielkiego, Niepodległości, Bankowej i placu Bohaterów.
Ponadto od godz. 9.00 zamknięta będzie już ulica Bankowa, a także Kazimierza Wielkiego od strony galerii.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here