Jakie zwierzęta pojawią się na Orszaku Trzech Króli? Kto wystąpi? Jak przebiegnie trasa? (PROGRAM)

0
2015
Orszak Trzech Króli 2017 Zielona Góra
fot. Mirosław Materek

Już 6 stycznia odbędzie się 7 Lubuski Orszak Trzech Króli organizowany przez radną PiS Eleonorę Szymkowiak. Będzie kolorowo i radośnie. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji.

Będzie wiele niespodzianek

Już 6 stycznia o godz. 12.00 rozpocznie się wielkie Świętowanie. Radna Szymkowiak serdecznie zaprasza wszystkich do uczestnictwa w ulicznych jasełkach. Zachęca też do przebierania zarówno dzieci, jak i dorosłych. – Będą żywe szopki – informuje – W szopce będą też zwierzęta. Przygotowaliśmy wielką niespodziankę, jeśli chodzi o zwierzęta. Będą prawdopodobnie również wielbłądy, o ile nie będzie siarczystych mrozów – dodaje radna. Niespodzianki, jak zapewnia kwiaciarka ucieszą dzieci. Oczywiście dla dzieci otrzymają także słodycze i korony króli. Chociaż o te ubiegać będą się mogli także dorośli. Dla uczestników przygotowano także ciepły poczęstunek. Niestety są też drobne zmiany. – W zeszłym roku były trzy wielbłądy, teraz będą dwa. Ponieważ najmniejszy z nich był niesforny i nie wystąpi w tym roku – poinformował Gerard Nowak reżyser orszaku. Radna prosi, żeby nikt nie próbował głaskać wielbłądów. Organizatorzy zapewniają, że będzie wiele niespodzianek, ale nie chcą ich zdradzać. Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak 6 stycznia zjawić się na Placu Bohaterów.

 

7. Lubuski Orszak Trzech Króli
6 stycznia 2018 roku

11.30 – Plac Bohaterów – wydawanie koron uczestnikom Orszaku
12.00 – kościół pw. Najświętszego Zbawiciela – Msza Święta
13.45 – po Mszy Św. wymarsz Orszaku ulicami: Al. Niepodległości, St. Żeromskiego do stajenki przy Ratuszu na “Misterium Trzech Króli”.

W orszaku zobaczymy m.in.: Posłów RP, senatorów, marszałek Polak, prezydenta Kubickiego, radnych miejskich, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów, aktorów Lubuskiego Teatru, orkiestrę ZASTAL, Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, grupy z ZOKu i Domu Harcerza i wiele więcej!

Patronat Honorowy:
ks. Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko-Gorzowski
Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego
Janusz Kubicki Prezydent Miasta Zielona Góra
Marek Ast, Jacek Kurzępa Posłowie na Sejm RP
Jerzy Materna, Artur Zasada Posłowie na Sejm RP

Zobacz, jak Orszak Trzech Króli wyglądał rok temu (czytaj: Orszak Trzech Króli z żywymi wielbłądami (ZDJĘCIA))

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here