Pół miliona złotych na rzecz szpitala na walkę z COVID-19

0
396
Testy na obecność przeciwciał koronawirusa
fot. ZielonaNews.pl
Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego dziś zarząd województwa zdecydował o przekazaniu pół miliona złotych na rzecz szpitala na walkę z COVID-19.Żeby odizolować pacjentów z COVID

Pieniądze mają bnyć przekazane m.in. na przebudowę pomieszczeń w zakresie dostosowania oddziałów szpitalnych do działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dzięki temu będzie można zakażonych pacjentów odizolować. Póki co zarząd województwa na ten cel przeznaczył 600 tys. zł.

Prace na różnych oddziałach
-Obecnie w ramach przyznanych środków wykonywane są prace adaptacyjne na oddziałach szpitalnych., m.in. Pediatrii, Neurochirurgii, Okulistyki, Urologii, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Kardiologii, Ortopedii, Chirurgii Klatki Piersiowej, Neonatologii oraz w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w zakresie utworzenia powierzchni śluz i izolatek, instalacji gazów medycznych. Modyfikacji poddany jest też system wentylacji w pomieszczeniach – czytamy na stronie urzędu marszałkowskiego.

 
Jak wyjaśnia urząd niezbędne jest wykonanie prac na pozostałych oddziałach, takich jak: Nefrologia, Chorób Płuc, Neurologia, Chirurgia Naczyniowa, Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Zakład Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej i Zakład Radioterapii. Utworzone pomieszczenia wykorzystywane będą w codziennym funkcjonowaniu placówki. Będą stanowić stałe zabezpieczenie na ewentualne kolejne przypadki wystąpienia chorób zakaźnych.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here