60-metrowy mural na ścianie w Focus Mall prawie gotowy (ZDJĘCIA)

0
257
fot. Focus Mall Zielona Góra

Imponujący mural autorstwa Jaremy Drogowskiego, zdobi już niemal całą ścianę nowego parkingu krytego galerii Focus Mall Zielona Góra.

Mural w Focus Mall na ukończeniu

Niespełna 3 tygodnie temu ruszyły prace przy realizacji muralu na ścianie parkingu w Focus Mall. Teraz widać już końcowy efekt. – Wszystko wskazuje na to, że artysta ukończy pracę nad muralem przed terminem, czyli przed 25 maja 2019 roku. Już teraz zachęcamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających dokonania artysty! – namawia Marta Wojtaś z Marketing & Communications Consultants.

Ostatnie prace przy muralu w Focus Mall

Teraz trwają ostatnie prace kosmetyczne i lada dzień mural będzie całkowicie skończony. Ściana dolnej kondygnacji parkingu od strony ul. Wrocławskiej, o pow. blisko 250 mkw. ozdobiona jest 60-metrowym muralem, który wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród odwiedzających Focus Mall.

Jaką symbolikę kryje w sobie malunek?

Betonową taflę pokrywają dwa biało-czarne elementy związane z historią Zielonej Góry. Motywem przewodnim są winogrona przedstawione w sposób nieoczywisty. Winiarskie dzieje, to element szczególny w historii miasta. Już od XIII wieku winiarskie tradycje były jednym z najważniejszych wyznaczników tożsamości Zielonogórzan. Owocowe grona w symboliczny sposób przeplatają się z motywem wełny – tłumaczy M. Wojtaś. Ten zabieg z pewnością podkreśla wyjątkowość miejsca i samej galerii, wybudowanej na pofabrycznych terenach Polskiej Wełny. Grafika realizowana jest w stylistyce zaczerpniętej z komiksu. Intencją autora jest pobudzenie przechodniów do chwilowej refleksji, zatrzymania się w natłoku spraw i zastanowienia się nad rzeczami nieoczywistymi.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here