60-latka kamieniem porysowała auta, bo nie mogła przejść chodnikiem (WIDEO)

3
4292
fot. Lubuska Policja

60-letnia zielonogórzanka poirytowana tym, że kierowcy parkują na chodziku i uniemożliwiają jej swobodne przejście postanowiła sama wymierzyć im karę i porysowała kamieniem trzy samochody.  –  Niszcząc samochody kobieta popełniła przestępstwo, a straty przez nią spowodowane to blisko 10 tys. zł – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. I podpowiada, że aby zgłosić wykroczenie np. nieprawidłowe parkowanie należy zadzwonić pod nr 112 lub skorzystać z możliwości jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zrobić to za pomocą Internetu.

60 latka rysuje auta. Zarejestrowała to kamera

Dyżurny Komisariatu I Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od jednej z zielonogórzanek o zniszczeniu jej samochodu przez nieznaną starszą kobietę. – Zgłaszająca poinformowała ponadto, że kamera zainstalowana w jej samochodzie nagrała wizerunek sprawczyni, a także to jak uszkodziła jeszcze inny samochód. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że w podobny sposób uszkodzone są w sumie trzy pojazdy. Mundurowi zabezpieczyli nagranie od zgłaszającej i na jego podstawie ustalili kim jest kobieta, która sama postanowiła ukarać nieprawidłowo parkujących kierujących – informuje M. Stanisławska.

Osobą, która uszkodziła wszystkie trzy pojazdy okazała się 60-letnia zielonogórzanka. Po zatrzymaniu próbowała tłumaczyć policjantom dlaczego to zrobiła. Twierdziła, że przeszkadza jej gdy samochody parkują na chodniku, bo nie może wtedy swobodnie przejść. – Kobieta nie była wcześniej notowana. Odpowie za uszkodzenie mienia, a za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności – tłumaczy rzeczniczka policji.

Starsza pani przyznała się do winy

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych pojazdów. Wszystkie trzy miały przerysowany lewy bok. Właściciele wycenili straty na blisko 10 tys. zł. 60-latka przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem. Została zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody, zapłaci grzywnę w wysokości 2 tys. zł. jak również będzie musiała pokryć koszty postępowania sądowego.

– Przestrzegamy przez samodzielnym dyscyplinowaniem kierowców popełniających wykroczenia. Jeśli parkują w miejscach niedozwolonych lub utrudniają czy też blokują ruch na chodnikach, należy zadzwonić pod numer 112 i zgłosić takie wykroczenie Policji. Jeśli natomiast notorycznie dochodzi do takich sytuacji, zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i za pomocą Internetu poinformowania policjantów o nieprawidłowym parkowaniu lub innych zachowaniach niezgodnych z prawem – apelują policjanci.

 

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Ciężko się dziwić, że kobieta sama wymierzyła karę, gdy ja ostatnio próbowałem przejechać wózkiem z malutkim dzieckiem przy parku piastowskim koło LO1 – auta zajmowały cały chodnik włacznie z całkowitym zablokowaniem przejścia dla pieszych, a wezwana przeze mnie policja tylko pośpiesznie przejechała obok nawet nie zwalniając, gdy do nich machałek próbując ich zatrzymać. Swoje „odbębnili”. Kpina.

  2. a czy te osoby z tych 3 aut dostały mandaty?po cos ta pani je rysowala.kij ma zawsze dwa konce.

  3. Co sie plujecie przecież miała na tyle miejsca by przejść a samochody gdzieś trzeba parkować! Lepiej sie plujcie żeby miasta zaczeły budować odpowiednio duże parkingi!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here