51. Dni Kultury Studenckiej “Bachanalia” zbliżają się. Co w programie?

0
1480
fot. ZielonaNews.pl

Już 22 maja rozpocznie się największe studenckie święto w woj. lubuskim, czyli Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. Organizatorami wydarzenia są Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego “UZeciak”. Tegoroczne obchody odbędą się na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego – Campus A, B i potrwają do 27 maja.

Bachanalia w Zielonej Górze. Miasto przejmą studenci

Zgodnie z tradycją, tygodniowy festiwal zainaugurowany zostanie przekazaniem studentom klucza do bram miasta przez władze Zielonej Góry. Symbolicznie od tego momentu miasto będzie należeć do nich!

22.05.2023 poniedziałek

Pierwszy dzień Bachanaliów to klimat piknikowy, Organizatorzy wspólnie z zielonogórskimi klubami ONE LOVE oraz studenckim klubem WySPa zapraszają na Wielkie Grillowanie, które odbędzie na polanie Campusu B UZ. Poza dużą dawką dobrej muzyki oraz pysznym jedzeniem, będzie można wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych oraz innych aktywnościach przygotowanych we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym
i Kołami Naukowymi Uniwersytetu Zielonogórskiego. Podczas Wielkiego Grillowania odbędą się rozgrywki Gigabeerponga i tradycyjnego już Gigantoballa, AZS poprowadzi taniec zumby, OSP Ochla zaprezentuje swój wóz strażacki, zaprezentuje się Zielonogórski Klub KFA Wataha, a Schronisko dla zwierząt wystawi się ze stoiskiem, gdzie przeprowadzą pokaz pierwszej pomocy dla zwierząt i przeprowadzą zbiórkę dla Schroniska. Jak co roku zaprezentują się Koła Naukowe i organizacje studenckie UZ, a całą imprezę muzycznie nakręci Klub One Love.
Tego dnia o godzinie 16:00 rozpocznie się Volleyball Student CUP, a jednocześnie odbędzie się spotkanie z siłownią UZ na Campusie A.

Bachanalia wtorek. Co się będzie działo?

23.05.2023 wtorek
Wtorek rozpocznie się spacerem ze schroniskowymi psami. Na amatorów sportów wodnych czeka Pływacki Test Coopera Bachanaliowy Turniej Tenisa Stołowego. Po południu odbędzie się VIII Integracyjny Turniej Boccia UZ Boccia CUP. Zapraszamy również na plenerowe kino pod chmurką, podczas którego wyświetlone zostaną filmy zaproponowane przez organizatorów Festiwalu Filmowego Solanin. Jako impreza towarzysząca zaplanowany jest debiutancki Speed friending, czyli realizacja idei integracji i socjalizacji. To po prostu świetna okazja do porozmawiania z innymi ludźmi, poznania różnych opinii, a być może nawiązania nowych przyjaźni. Wydarzenia odbędą się na terenie Campusu B.

Środa Bachanalia

24.05.2023 środa
Środa, 24 maja, przyniesie kolejne wydarzenia sportowe: Bieg o Puchar Rektora UZ oraz Uczelniana Liga Futsalu.
W środę zapraszamy również na Campus A, gdzie odbędzie się Wielki Turniej Lasertag. W rozgrywkach może wziąć udział każdy, a na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Partnerem wydarzenia jest firma Wielka Spluwa.

To nie koniec środowych atrakcji, bo już o 19:00 w Auli UZ przy ul. Podgórnej 50 odbędzie Bachanaliowy Stand-up zatytułowany Powiedz głośno, wszyscy się pośmiejemy. Wydarzenie poprowadzi Alex Niebrzegowski, a w programie pojedynek lokalnych stand-uperów w tematyce “Studia” i występ gościa specjalnego Maćka Brudzewskiego, który przedstawi swój najnowszy program Skok na strach. Bilety do kupienia na stronie www.abilet.pl.

Bachanalia Czwartek

25.05.2023 czwartek

Czwartek, 25 maja, ponownie rozpocznie się spacerem ze schroniskowymi psami. Na fanów siatkówki czeka Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Prorektor ds. Studenckich. Ponadto na terenie Campusu A w czwartek odbędą się Zmagania Akademików, czyli okazja do rywalizacji dla przedstawicieli społeczności akademickiej UZ w ciekawych rozgrywkach sportowych i nie tylko. Zaplanowana jest również Bachanaliowa noc planszówek, podczas której będzie można odwiedzić świat fantazji, wcielając się w niesamowite postaci w sesjach RPG oraz biorąc udział w licznych rozgrywkach gier planszowych. Inicjatywa organizowana jest przy współpracy z Zielonogórskim Klubem Fantastyki Ad Astra.

Bachanalia Zielona Góra. Jakie będą koncerty?

Zwieńczeniem tygodniowego studenckiego święta są oczywiście bachanaliowe koncerty. Sobotę, 27 maja, rozpocznie Rajd Rowerowy na 51-sze Bachanalia. Po południu kontynuowany będzie Festival Foodtrucków, a wieczór upłynie na koncertach.
W piątek 26 maja na naszej scenie wystąpią: Sweet Monday, TEDE, Dr Misio oraz Kuban, a w sobotę 27 maja: Roadhouse, HMS, DJ Soina, Nocny Kochanek oraz Słoń & Paluch.

Podobnie jak w roku ubiegłym koncerty odbędą się na terenie Campusu B Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 69.

Bilety do kupienia na stronie www.abilet.pl.

Do studenckiego świętowania włączają się również MOSiR oraz MZK, dzięki którym studenci przez cały tydzień będą mogli korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską oraz wejścia na basen CRS MOSiR już za dwa złote, oczywiście za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej.

Szczegółowy program 51. Bachanaliów dostępny będzie na stronie www.bachanalia.pl. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w harmonogramie, jednak gwarantują, że, jak co roku, będzie aktywnie, intensywnie, ciekawie i wesoło, z dużą dawką dobrej muzyki!

fot. materiały prasowe

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here