5 zastosowań podkładów poporodowych nie tylko podczas połogu

0
30
fot. materiały prasowe

Podkłady poporodowe to akcesoria higieniczne, których nie może zabraknąć w wyprawce do szpitala i po powrocie z maluszkiem do domu. W czasie połogu dochodzi do fizjologicznego krwawienia z dróg rodnych. Zadaniem ginekologicznych podkładów poporodowych jest wchłanianie wydalanych wydzielin i neutralizacja ich zapachu. Ale to nie jedyne możliwe zastosowanie tych artykułów higienicznych. Sprawdź, kiedy jeszcze przydadzą się podkłady poporodowe i jakie podkłady higieniczne po porodzie wybrać.

Dobre poporodowe podkłady ginekologiczne — w trosce o higienę i komfort kobiet

Połóg to okres po ciąży i porodzie, który trwa około 6 tygodni. W tym czasie w organizmie kobiety zachodzą dynamiczne zmiany, takie jak obkurczanie się macicy, gojenie ran poporodowych i wydalanie odchodów połogowych. Pojawiają się obfite, plamienia z domieszką płynu surowiczego — początkowo ciemnoczerwone, potem brązowawe, a następnie brudnożółte. W odchodach połogowych znajdują się liczne bakterie, dlatego tak ważne jest korzystanie w tym czasie z podkładów poporodowych czy podpasek.

Dobre podkłady higieniczne po porodzie wchłaniają wydzielinę i niwelują nieprzyjemne zapachy, pozostawiając uczucie suchości i świeżości. Są miękkie, nie podrażniają skóry i wygodnie się je nosi. Ponadto zapewniają stały dostęp powietrza, co sprzyja gojeniu się krocza.

Jakie podkłady poporodowe wybrać? Najlepiej kupić oddychające podkłady poporodowe o wyprofilowanym kształcie, który zapewni skuteczną ochronę także w pozycji leżącej – takie kryteria spełniają podkłady poporodowe Canpol dostępne w BabyBoom. Podkłady te zostały stworzone z myślą o najwyższym komforcie kobiet w połogu. Mają odpowiednie wymiary, miękką powłokę zewnętrzną i pasek samoprzylepny, który utrzymuje podkład w miejscu.

Chłonne podkłady poporodowe na noc Canpol babies

Do czego mogą przydać się podkłady poporodowe?

Choć podkłady poporodowe dedykowane są świeżo upieczonym mamom, tak naprawdę mogą służyć również do innych celów. Oto 5 zastosowań podkładów, o których warto wiedzieć.

⦁ Podkłady poporodowe po zabiegach ginekologicznych

Podkłady poporodowe polecane są dla osób po operacjach ginekologicznych, po których występuje krwawienie z miejsc intymnych. Rekonwalescencja po zabiegach wymaga dobrej ochrony miejsc intymnych i dbania o ich higienę, dlatego podkłady doskonale sprawdzą się w tej roli. Można je wykorzystać jako wkładki do majtek lub podkład rozkładany na materac.

⦁ Podkłady poporodowe do przewijania dziecka

Podczas przewijania maluszka nie trudno o przypadkowe zabrudzenie bielizny pościelowej. Aby uniknąć trudnych do pozbycia się plam, dobrze jest zabezpieczyć przewijak odpowiednio dużym podkładem. Chłonny materiał podkładu poporodowego skutecznie zaabsorbuje nieczystości.

⦁ Podkłady poporodowe do opieki nad osobami starszymi

Osoby w podeszłym wieku często nie mogą kontrolować swoich potrzeb fizjologicznych. W takich sytuacjach należy zapewnić im jak największy komfort i zabezpieczyć materac przed przeciekaniem. Jednym z rozwiązań może być zastosowanie jednorazowych podkładów poporodowych, które cechują się dużą chłonnością. Dzięki nim opieka nad seniorem stanie się prostsza.

⦁ Podkłady poporodowe dla chorych z problemami urologicznymi

Stosowanie podkładów poporodowych przez osoby zmagające się z chorobami urologicznymi pozwoli na zachowanie lepszej higieny i ochronę miejsc intymnych przed infekcjami. Podkłady poporodowe są dyskretne i bardzo wygodne, dlatego nie powodują dyskomfortu podczas codziennego stosowania.

⦁ Podkłady poporodowe jako maty dla zwierząt

Niewykorzystane podkłady poporodowe można zużytkować jako maty dla zwierząt, np. podczas transportu psa lub kota do weterynarza, w okresie rekonwalescencji pozabiegowej lub gdy chcemy nauczyć pupila załatwiania potrzeb.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here