Reklama
Reklama
Reklama
niedziela, 7 czerwca, 2026
Reklama
Reklama
Reklama
Strona głównaWydarzeniaKryminalne40-latek zatrzymany za serię podpaleń lasów. Wpadł podczas kolejnej próby

40-latek zatrzymany za serię podpaleń lasów. Wpadł podczas kolejnej próby

Świebodzińscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu świebodzińskiego podejrzewanego o serię podpaleń kompleksów leśnych. Mężczyzna został ujęty chwilę po kolejnym podłożeniu ognia.

Podpalenia trwały od marca

Jak poinformował aspirant sztabowy Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, od marca do maja na terenach Nadleśnictwa Świebodzin dochodziło do licznych pożarów, których przyczyną było celowe działanie człowieka. Policjanci kryminalni i śledczy wspólnie z leśnikami wytypowali osobę mogącą mieć związek ze sprawą.

Zatrzymany podczas kolejnej próby

Funkcjonariusze zatrzymali 40-latka podczas próby kolejnego podpalenia. Usłyszał sześć zarzutów dotyczących umyślnego wzniecania pożarów w kompleksach leśnych i przyznał się do wszystkich czynów.

Jak podkreśla policja, jego działania mogły doprowadzić do katastrofalnych pożarów i ogromnych strat. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie, asp. szt. Marcin Ruciński.

Poznaj nasze social media

Sponsorowane

Kopciuchy trują nie tylko zimą

Smog z kopciuchów, czyli starych pieców, to nie jest problem sezonowy. Rozmowa z dr Anną Śniady, lekarzem pulmonologiem. Czym właściwie jest smog? Dr Anna Śniady, pulmonolog:...

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj