4 pomysły na prezent dla dziecka

4
124
fot. materiały prasowe

Dla wielu rodziców wybór prezentu dla swojej pociechy to duże wyzwanie. Nie zawsze znalezienie właściwego prezentu z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy Bożego Narodzenia jest łatwe, zwłaszcza gdy maluch nie może narzekać na zbyt małą ilość zabawek. Jeżeli zastanawiasz się, czym zaskoczyć dziecko, koniecznie zapoznaj się z tym krótkim artykułem. Podpowiadamy, co możesz wybrać na prezent.

Instrumenty

Instrumenty, nie tylko te prawdziwe, ale i zabawkowe, są bardzo dobrym pomysłem na prezent dla dzieci. Może to być gitara, ukulele, mini perkusja, flet, keyboard itp. Trzeba pamiętać, że muzyka ma bardzo dobry wpływ na rozwój maluchów, ponieważ rozwija ich wrażliwość i wyobraźnię, ułatwia koncentrację, a także stymuluje pracę mózgu. Gra na instrumencie może sprawić dziecku bardzo dużo radości. Być może dojdzie ono do wniosku, że chce rozwijać swoje zdolności i uczęszczać do szkoły muzycznej.

Gry planszowe

Gry planszowe to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu z rówieśnikami, a nawet całą rodziną. Poprzez zabawę dzieci zdobywają nowe umiejętności, ćwiczą spostrzegawczość, logiczne myślenie i szybkie kojarzenie faktów. Co więcej, w czasie gry maluch przez dłuższy czas skupia się na jednej czynności, co potem ułatwi mu uczenie się na lekcjach w szkole. Gry planszowe skutecznie zniechęcają do spędzania wolnego czasu tylko przed telewizorem i komputerem. Wśród nich można z łatwością znaleźć takie dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i znacznie starszych (również młodzieży i dorosłych).

Zabawkowe urządzenia

Maluchy często przyglądają się dorosłym i ich naśladują, np. bawiąc się w dom czy sklep. Z tego względu jako prezent może sprawdzić się zabawkowe urządzenie, np. odkurzacz, kuchenka do gotowania czy laptop. Pociecha może poczuć się jak jej rodzice i udawać, że gotuje obiad, sprząta w domu lub wykonuje ważną pracę przy komputerze. Nierzadko tego typu zabawki pomagają dzieciom w nauce liczenia, pisania czy rozpoznawania kolorów. Warto wspomnieć także o sprzętach, które pociechy mogą dostrzec poza domem. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, chętnie bawią się kasą fiskalną. Udając kasjera, maluchy uczą się m.in. szybkiego dodawania i odejmowania, a ponadto poprawiają swoje relacje z rówieśnikami. Informacje o tym, które kasy fiskalne są godne uwagi, znajdują się na stronie https://odsmoczkadotornistra.pl/kasy-fiskalne-dla-dzieci-ranking. W zestawieniu opisane zostały popularne, polecane przez rodziców zabawki, które są solidne, w pełni bezpieczne dla maluchów, a do tego dostępne w atrakcyjnych cenach.

Książki

Za bardzo wartościowy prezent, nie tylko dla najmłodszych, uznaje się książki. Czytanie rozwija wyobraźnię, pozwala się zrelaksować, a dodatkowo przenieść do innego świata i poznać ciekawych bohaterów. Poza tym nową książkę można poznawać wspólnie z rodzicami, co poprawia relacje rodzinne i pozwala zacieśnić więzi. Znalezienie odpowiedniej lektury dla pociechy nie jest trudne, gdyż dostępne są pozycje dla kilkulatków, jak i nastolatków. Mówi się, że książka to nie tylko podarunek, ale i pamiątka, która zostaje z nami na zawsze. Nierzadko sprawia ona więcej radości obdarowanemu niż inne prezenty. Ważne jest to, że czytanie pogłębia naszą wiedzę, poszerza zasób słownictwa, poprawia pamięć, a nawet rozwija empatię.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Gry planszowe to zawsze dobry pomysł na prezent dla dziecka. Moje dziewczynki dostaną na święta Bursztynową Komnatę, będą musiały dojść do ukrytego na mecie skarbu, ale jak czytałam nie będzie to łatwe, bo po drodze można napotkać wiele przeszkód a to zapadnie, a to teleportację. Fajna sprawa, że plansze można układać samemu z planszetek. Przemyślana gra 🙂

  2. Chrześniakowi mam już kupione audi na akumulator toyz. Mały będzie mógł jeździć autkiem tak ja jego tata i wujek. Mam nadzieję, że mu się spodoba

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here