28-latek chciał zgwałcić innego mężczyznę pod klubem w Zielonej Górze

0
2722
http://www.lubuska.policja.gov.pl

Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował  do sądu  akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie.
Oskarżony w nocy z 13 na 14 października 2017 r. w Zielonej Górze, po uprzednim  uderzeniu pokrzywdzonego w głowę, wykręceniu mu rąk i w ten sposób …. obezwładnieniu używając siły fizycznej rozpiął, a następnie zsunął z niego spodnie i bieliznę po czym wypowiadając niecenzuralne słowa zapowiadające odbycie z nim stosunku analnego usiłował doprowadzić pokrzywdzonego do tej czynności, lecz zamierzonego celu nie zrealizował z uwagi na opór pokrzywdzonego – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Jak ustalono,  tamtego dnia pokrzywdzony wraz ze znajomymi udał się do jednej zielonogórskich dyskotek. Około godziny 03.00 opuścił klub i udał się pieszo do zaparkowanego na parkingu samochodu. Wychodząc z klubu był pod wpływem alkoholu w stężeniu 1,86 promila w wydychanym powietrzu. Oskarżony w tym samym czasie przebywał w innym pobliskim klubie, gdzie również pił alkohol (1,16 mg/l w wydychanym powietrzu).
– W chwili,  gdy pokrzywdzony szedł do swojego samochodu, oskarżony  zaatakował go uderzając w tył głowy. Pokrzywdzony upadł, a następnie próbował uciekać kryjąc się wśród innych pojazdów znajdujących się na parkingu. Oskarżony po uderzeniu pokrzywdzonego i gdy ten leżał na ziemi zaczął zdejmować mu ubranie, które następnie wrzucił do kosza na śmieci i w sposób niecenzuralny zapowiedział pokrzywdzonemu chęć obcowania płciowego bezpośrednio  zmierzając do tego – poinformował prokurator.

Znajdujące się w pobliżu osoby, będące świadkami zajścia widząc niebezpiecznie wyglądającą sytuację wezwali policję. Mężczyzna został zatrzymany.  – Wobec oskarżonego na wniosek prokuratora sąd w toku śledztwa stosował  areszt tymczasowy, a obecnie stosowane jest poręczenie majątkowe – wyjaśnia prokuratura.

Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, art.197.  §1.Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here