200. rocznica urodzin Cypriana Norwida. Biblioteka będzie świętować

0
143
fot. ZielonaNews.pl

W tym roku, dokładnie 24 września 2021 r., przypada 200. rocznica urodzin Cypriana Norwida, Patrona Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.- Z tej wyjątkowej okazji zielonogórska książnica przygotowała szereg wydarzeń, zabaw i konkursów, do udziału w których zaprasza wszystkich Czytelników! – informuje Anna Urbańska z biblioteki Norwida.

 • 24 WRZEŚNIA (piątek)
  – godz. 10.00 Norwid wiecznie żywy – Na 200. Urodziny Cypriana Norwida mediateka Góra Mediów przygotowała filmowy prezent – „Norwid wiecznie żywy”. W tym tytule  zawarliśmy całą naszą sympatię i miłość do wieszcza, którego poezja chociaż jest trudna w odbiorze, to jednak piękna i chwytająca za serce! Aby udowodnić, że Norwida da się lubić, wyprawiliśmy go w daleką podróż! Jakie twórcze męki poeta przeżywał i dlaczego niektóre utwory zaginęły w czeluściach niepamięci? – o tym opowie ten film. W postać Cypriana Norwida wcielił się Ernest Nita, aktor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Emisja filmu odbędzie się na profilu FB Góry Mediów.
  – godz. 12.00 Wersuj z Norwidem – literacki konkurs z nagrodami; Filia nr 2, os. Pomorskie 13.
  – godz. 12.00-13.30 Spotkanie autorskie z Joanną Olech, popularną autorką książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorką; Sala im. Janusza Koniusza
  – godz. 17.30 Otwarcie Skweru Poetów przed gmachem Biblioteki. Ławeczki: A. Tokarskiej, J. Koniusza, M. Kaziowa, A.K. Waśkiewicza, M. Warszawskiego.
  – godz. 17.45 Finisaż wystawy ,,Cyprian Norwid Żar Słowa i Treści Porządek”; Galeria Biblioteki w Gmachu Głównym.

   5 PAŹDZIERNIKA (wtorek)
  – godz. 18.00 Czytamy Norwida – prezentacje twórczości Norwida w wykonaniu czytelników.
  Slam, konkurs na najciekawszą interpretację wierszy  Norwida, adresowany do dorosłych czytelników. Uczestnicy mogą dowolnie zaaranżować swoje wykonanie (strojem, oprawą muzyczną, rekwizytami).
  Jury oceni wykonanie i interpretację.  W konkursie przewidziano nagrodę główną i dwa wyróżnienia.

  9 PAŹDZIERNIKA (sobota)
  – godz. 12.00 Zaczytani w Norwidzie – rodzinna gra miejska, konkurs; gmach główny Biblioteki Norwida, al. Wojska Polskiego 9
  Dla tych, którzy chcą poszerzyć lub sprawdzić swoją wiedzę o życiu i twórczości Cypriana Norwida, a jednocześnie poznać miejsca zielonogórskiej książnicy, w których eksponowana jest pamięć o naszym patronie, przygotowaliśmy urodzinową grę ph. „Zaczytani w Norwidzie” z atrakcyjną nagrodą – czytnik e-booków.
  Warunkiem udziału w Konkursie jest pobranie, w dniu organizacji Konkursu z Biura Konkursu mieszczącego się w holu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9, Karty Uczestnika Konkursu.
  Zadaniem Uczestnika Konkursu jest wykonanie 8 zadań, dotyczących twórczości patrona zielonogórskiej książnicy, w wyznaczonych przez Organizatora miejscach – w gmachu głównym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. w Zielonej Górze; al. Wojska Polskiego 9.
  Potwierdzeniem prawidłowego wykonania zadania jest otrzymanie w wyznaczonych miejscach naklejek, które Uczestnik umieszcza na Karcie Uczestnika Konkursu. Po zdobyciu kompletu naklejek Uczestnik Kartę Konkursu wrzuca do urny znajdującej się w Biurze Konkursu (hol Biblioteki). O zwycięstwie zdecyduje losowanie, które przeprowadzi Komisja Konkursowa, spośród zgromadzonych Kart Uczestnika Konkursu.

Więcej informacji na stronie: http://www.wimbp.zgora.pl/

Źródło: materiały prasowe WiMBP

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here