15 zł za parkowanie w mieście? Jest decyzja

5
6412

W maju pisaliśmy o petycji, która trafiła do rady miasta. Jeden z mieszkańców apelował o podwyżki opłat za parkowanie.W swojej petycji podkreślał, że obecnie miasto przypomina plac parkingowy, brakuje skwerów i zieleni. By zatrzymać ekspansję samochodową w mieście, zdaniem wnioskodawcy, konieczne są podwyżki za parkingi (czytaj: Podwyżki za parkingi).Magistrat jednak petycję rozpatrzył negatywnie. – Rada Miasta Zielona Góra, po analizie petycji podziela stanowisko Prezydenta Miasta z dnia 7 czerwca 2019 r. oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji z dnia 17 czerwca 2019 r., że wprowadzenie proponowanych stawek opłat w wysokości 10 – 15 zł za godzinę postoju w Strefie Płatnego Postoju jest niezgodne z ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 2068 z późn. zm.) i rozpatruje petycję negatywnie – czytamy w dokumencie. 

UCHWAŁA NR ___________

RADY MIASTA ZIELONA GÓRA

z dnia ______________ 2019 r.

w sprawie rozpatrzenia petycji.

Na podstawie art. 9 ust. 2 i art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. z 2018 r. poz. 870) oraz art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) uchwala się, co następuje:

§ 1. 1. Po rozpatrzeniu petycji mieszkańca z dnia 15 maja 2019 r. w sprawie zaniechania dotowania kosztów opłat parkingowych w mieście Zielona Góra Rada Miasta Zielona Góra rozpatruje petycję negatywnie.

2. Uzasadnienie rozpatrzenia petycji jest zawarte w załączniku do uchwały.

§ 2. Zobowiązuje się Przewodniczącego Rady Miasta do poinformowania wnoszącego petycję o sposobie jej rozpatrzenia.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Zielona Góra.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Komisji

Skarg Wniosków i Petycji

Robert Grzegorz Górski

 

załącznik do uchwały nr _________

Rady Miasta Zielona Góra

z dnia _____________________

uzasadnienie

Petycja zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach, złożona do organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego jest rozpatrywana przez ten organ.

Do Rady Miasta Zielona Góra wpłynęła drogą elektroniczną petycja mieszkańca z dnia
15 maja 2019 r. w sprawie zaniechania dotowania
kosztów opłat parkingowych w mieście Zielona Góra.

Rada Miasta Zielona Góra, po analizie petycji podziela stanowisko Prezydenta Miasta z dnia
7 czerwca 2019 r. oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji z dnia 17 czerwca 2019 r.,
że wprowadzenie proponowanych stawek opłat w wysokości 10 – 15 zł za godzinę postoju w Strefie Płatnego Postoju jest niezgodne z ustawą z dnia 21 marca 1985 r.
o drogach publicznych (Dz.U. z 2018 r. poz. 2068 z późn. zm.) i rozpatruje petycję negatywnie.

Tutaj przeczytasz całą petycję:

Opłata za parkowanie nawet 15 zł za godzinę? Petycja trafiła do radnych

PODZIEL SIĘ

5 KOMENTARZE

 1. Zwykly debilizm.
  Pozwalajcie dalej zeby wichura parkowala po trawnikach,kwiatach i chodnikach wylewajac na nie olej z misek olejowych swoich passatow i gaszac w to kiepa.ktos podsunął wam pomysl na załatanie problemu i niezly zastrzyk do kasy miasta,ale wy nagle zrobiliscie sie humanitarni i ‘zgodni z prawem’ przez co w miescie w ciagu dnia jest 100 tys aut zaplanowanych absolutnie wszedzie gdzie sie da wieczorem caly krajobraz miasta wyglada jak poligon w drawsku pomorskim.otworz oczy urzesniku i bierz przyklad z wiekszego miasta,gdzie zaraz nikt nie wjedzie innym srodkiem transportu niz rowerem lub elektrykiem

 2. W Norwegii aby weliminować ruch samochodów są wprowadzone opłaty elektroniczne za przejazd (tzw. bompenger). Są na tyle drogie, że nawet Norwegów bolą do tego stopnia, że wolą jeździć komunikacją miejską lub rowerami. Nie opłaca się jeździć samemu autem po mieście…

 3. no bez przesady – “nie wylewać dziecka z kąpielą”. Najlepiej zamknąć miasto i nikogo nie wpuszczać – a obok powstanie nowe – sklepy i urzędy zlokalizować za miastem!!!!! A w mieście zrobić skansen…..

 4. Popieram ryhaa.
  Urząd miasta, Urząd Marszałkowski przenieść z centrum na peryferie np. między Jany a Stożne – super dojazd. Starostwo powiatowe np. do Sulechowa.
  Miasto natychmiast się odkorkuje. Zwolni się ok 2 tysięcy miejsc parkingowych.
  Wpis to nie wynik upału, to chłodna kalkulacja.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here