15 firm chętnych do budowy wiaduktu na ul. Zjednoczenia

0
1244
Kiedy remont wiaduktu przy ul. Zjednoczenia?
fot. ZielonaNews.pl

W kwietniu urząd miasta ogłosił przetarg na remont wiaduktu przy ul. Zjednoczenia. We wtorek 6 czerwca otwarto oferty. Zainteresowanych realizacją zadania jest aż 15 firm.

Remont wiaduktu

Na remont wiaduktu miasto zaplanowało w budżecie ponad 36,5 mln złotych. Co ciekawe, czy wszystkie 15 firm, które które złożyły oferty zaproponowały niższe kwoty za realizację zadania. Najmniej zaoferowała firma Nowak Mosty sp. z o.o z Dąbrowy Górniczej. Zadanie wyceniła na nieco ponad 25, 4 mln zł. Miasto jeszcze nie wyłoniło wykonawcy i może się jeszcze okazać, że przetarg wygra inna firma. O wyborze wykonawcy poinformujemy jak pojawi się taka informacja.

Remont szybko się skończył

Przypomnijmy, że w kwietniu 2022 roku ruszyły prace związane z remontem ul. Zjednoczenia wraz z wiaduktem. Szybko je jednak wstrzymano, bo okazało się, że wiadukt wschodni jest w złym stanie. Jesienią ubiegłego roku były wykonane prace związane z rozbiórką wiaduktu. Już wtedy zapowiadano kompleksową przebudowę obiektu.

Remont wiaduktu przy ul. Zjednoczenia. Co zostanie wykonane?

W ramach zadania mają być wykonane m.in. prace rozbiórkowe układu drogowego, ław betonowych i prace montażowe związanie z wykonaniem wiaduktu drogowego. W ramach remontu przewidziano ciąg pieszo-rowerowy.

Prezydent o remocie wiaduktu

– Mamy kasę udało się pozyskać prawie 40 000 000 zł z rezerwy rządowej. Wiec powinno być dobrze. Teraz „naprawimy” jedną nitkę potem weźmiemy się za drugą – poinformował na swoim fanpage prezydent miasta Janusz Kubicki.

Fot. Materiały Urzędu Miasta Zielona Góra
Fot. Materiały Urzędu Miasta Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here