12,5 ton środków ochrony osobistej dotarło do woj. lubuskiego. Wiele osób pomogło

0
506
fot. fanpage marszałek Elżbieta Anna Polak

12,5 tony, 90 m³, 1089 kartonów środków ochrony osobistej dotarło do woj. lubuskiego. Wczoraj ładunek z Chin wylądował w Polsce, a wieczorem dzięki wojskowemu wsparciu był w Porcie Lotniczym w Babimoście. Marszałek województwa podczas wideokonferencji podkreślała, że wiele osób przyczyniło się do tego, że akcja się udała. – Samorząd wojewódzki zamówił sprzęt za 5,5 mln zł – poinformowała marszałek E. Polak.
Do Babimostu w Województwie Lubuskim, w asyście wojska dotrze:
1 000 000 rękawiczek,
150  000 maseczek,
35  000 gogli,
25  000 kompletnych kombinezonów,
4  000 przyłbic

Elżbieta Anna Polak podczas ostatniej widokonferencji nie kryła, że wiele osób przyczyniło się do tego, że zarówno zakup sprzętu, jak transport mógł zostać zrealizowany. Udało nam się pozyskać samolot rządowy. Minister Michał Dworczyk dotrzymał słowa. Rząd sfinansował ten samolot, więc dla rządu też należy się podziękowanie – mówiła marszałek.

Pomogli żołnierze
Czynny udział wzięli  Żołnierze z: 4. Pułku Przeciwlotniczego – Czerwieńsk, 11. Batalionu Remontowego – Żagań, .Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej – Międzyrzecz. – – Żołnierzom też bardzo dziękuję – mówiła E. Polak. To właśnie oni przewieźli sprzęt do Portu Lotniczego w Babimoście. Cały sprzęt nieodpłatnie będzie przechowywany tutaj w magazynach.

Firma LUG pomogła w kontakcie z Chinami
Samo kupno sprzętu było możliwe dzięki kontaktom firmy LUG. – Firma podjęła się tego wyzwania bezkosztowo. A firma ma rozeznanie na tym rynku chińskim, a to jest bardzo ważne. Nie wiem czy byśmy się odważyli bezpośrednio, jako samorząd, zamawiać sprzęt o takiej wartości u dostawcy w Chinach – wyjaśniała E. Polak.

Sama firma LUG podkreśla, że wiedza i doświadczenie pracowników Grupy Kapitałowej LUG w działalności na rynkach międzynarodowych, istotnie wsparły działania zarządu Województwa Lubuskiego i Miasta Zielona Góra w pozyskaniu niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla lubuskich szpitali i pozostałych służb.  – W naszym przypadku do takich umiejętności z pewnością należą współpraca z zagranicznymi partnerami i realizacja dużych przedsięwzięć międzynarodowych. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie, kontakty i know-how naszego zespołu, mogliśmy na prośbę lokalnych władz Województwa Lubuskiego i Zielonej Góry skutecznie skoordynować zakup i sprowadzenie niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla lubuskich jednostek medycznych i to na pewno nie jest nasze ostanie słowo w walce z koronawirusem – zapewnia Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Dotarli! Sprzęt ochrony osobistej jest już w magazynach Portu Lotniczego w Babimoście. Dziękuję żołnierzom Wojska…

Publiée par Elżbieta Anna Polak sur Lundi 6 avril 2020

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here