11-miesięczne dziecko na parkingu wpadło pod koła busa

1
684
fot. ZielonaNews.pl

Mrożąca krew w żyłach sytuacja miała miejsce na parkingu przy jednym z marketów w Szprotawie (lubuskie). – Pod kołami cofającego busa znalazło się 11-miesięczne dziecko. Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym zostało przetransportowane do szpitala z podejrzeniem złamania nóg. To, że badania medyków nie wykazały żadnych poważnych obrażeń możemy rozpatrywać w kategoriach cudu – poinformował Marcin Maludy, rzecznik KWP w Gorzowie Wlkp.

11-miesięczne dziecko pod kołami busa

Do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek (17 października) około godziny 10.00 na parkingu przy jednym z marketów w Szprotawie. Pod kołami busa wyjeżdżającego tyłem z miejsca parkingowego znalazło się 11-miesięczne dziecko. Auto przejechało po nogach dziecka, zanim rodzice zdążyli do niego podbiec. – Dziecko z podejrzeniem połamania nóg zostało przetransportowane do szpitala na oddział dziecięcy. Późniejsza diagnoza medyków wykluczyła jednak poważne urazy. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach i strachu, który sparaliżował zapewne nie tylko rodziców czy kierującego. Oglądając zapis monitoringu włos sam jeży się na głowie. To, że konsekwencją tego zdarzenia nie są tragiczne w skutkach urazu należy rozpatrywać w kategoriach cudu – poinformował Marcin Maludy.

Zabezpieczony materiał dowodowy

Na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczyliśmy ślady i materiał dowodowy w tej sprawie. Zarówno kierowca, jak i rodzicie dziewczynki w chwili wypadku byli trzeźwi. Cała sytuacja będzie dokładnie weryfikowana przez śledczych.

– Choć na wnioski procesowe i szczegółowe oceny prawne przyjdzie czas, to sytuacja ta daje nam wyraźny sygnał o tym, jak istotna jest ostrożność, koncentracja i troska o bezpieczeństwo innych. Chwila nieuwagi może może mieć tragiczne skutki. Tym razem los okazał się łaskawy, ale pamiętajmy, że w dużej mierze jest on zależny od naszego zachowania. Wzmóżmy czujność i zdolność przewidywania nawet najmniej prawdopodobnych sytuacji. Rutyna może prowadzić do nieszczęścia – wyjaśnia M. Maludy.

Źródło: Lubuska Policja

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Za opiekę nad dzieckiem odpowiadają rodzice…
    Tak małego dziecka nie sposób widzieć w lusterku cofającego auta zwłaszcza busa 🙁

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here