Zmiany w budżecie i sporządzenie planu zagospodarowania przestrzennego – radni obradowali na nadzwyczajnej sesji

0
177

W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta. Pod głosowanie zostało poddanych kilka uchwał. Część z nich była związana ze zmianami w uchwale budżetowej.
Radni na poniedziałkowej sesji rady zmienili uchwałę budżetową. Dzięki temu będzie możliwa realizacja zadań, które zwyciężyły w tegorocznym budżecie obywatelskim. Dodatkowo wygospodarowano pieniądze na obsługę wypożyczalni rowerów a także na realizację zadania pod nazwą „Park Leśnych Dzieci” – (528 800 zł) oraz zadania  „Przebudowa odprowadzenia wód deszczowych z obszaru toru żużlowego stadionu zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze”.

Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Magnackiej
Podczas sesji rady miasta radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Magnackiej. Granice przyjęte do opracowania obejmują teren o powierzchni ok. 6 ha, położony w zachodniej części miasta w rejonie osiedla Leśny Dwór w Zielonej Górze. Przedmiotowy obszar jest obecnie niezagospodarowany. Dominują w nim grunty stanowiące własność gminy Zielona Góra o statusie miejskim. Przystąpienie do opracowania planu wynika z potrzeby dostosowania ustaleń planistycznych do aktualnych potrzeb inwestycyjnych związanych z inwestycją realizowaną w ramach programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.

Uchwały znajdziecie na stronie urzędu miasta: Uchwały procedowane podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here