Zielonogórski szpital walczy z nowotworami. Rusza nowy program

0
467
Zielonogórski szpital podpisał nową umowę

Zielonogórski szpital kliniczny weźmie udział w programie zwalczającym nowotwory głowy i szyi. Prezes zarządu szpitala podpisał umowę z Ministerstwem Zdrowia.

Zielonogórski szpital od nowego roku rusza z programem

„Profilaktyka nowotworów głowy i szyi” to najnowszy program, do którego realizacji zobowiązał się Kliniczny Szpital w Zielonej Górze. Program ma na celu przebadanie jak najwięcej mieszkańców województwa Lubuskiego pod kątem tych nowotworów oraz poszerzanie wiedzy dotyczącej ich profilaktyki. Projekt zakłada współpracę z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej, spotkania z chorymi oraz ich rodzinami, przeprowadzanie akcji informacyjnych, a ponadto stworzenie tematycznej strony internetowej i 2500 porad i badań laryngologicznych z użyciem nasofiberoskopu. Jeśli zajdzie taka potrzeba wykonane zostaną także badania na obecność brodawczaka ludzkiego (HPV), US szyi lub biopsje cienkoigłowe z badaniem cytologicznym.

Według planu program ma się rozpocząć od 1 września bieżącego roku, ale specjalistyczne badania będą przeprowadzane od stycznia przyszłego roku. Do projektu włączył się personel z Klinicznego Oddziału Otorynolaryngologii, Zakładu Diagnostyki Obrazowej czy Zakładu Patomorfologii. Projekt zakończy się z końcem czerwca 2020 roku.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here