Zatłukł młotkiem współlokatora. Odsiedzi 25 lat w więzieniu

0
313
Zatłukł młotkiem współlokatora po libacji

45- letni mężczyzna zatłukł młotkiem współlokatora. Prokurator zażądał kary w wysokości 25 lat pozbawienia wolności. Sąd poparł decyzję.

Zatłukł młotkiem współlokatora po libacji

Tragiczna sytuacja wydarzyła się w grudniu 2015 roku. 45- latek mieszkał z 76- letnim znajomym. Wynajmował mu pokój w swoim domu. Mężczyźni spędzali dużo czasu wspólnie, pijąc alkohol. Tragiczny dzień zaczął się tak samo jak każdy inny. Współlokatorzy byli pod wpływem alkoholu, kiedy zostali w domu sami jeden zaatakował drugiego. Nie wiadomo z jakich przyczyn 45- latek zadał starszemu mężczyźnie wiele uderzeń w głowę. Właściciel domu zaatakował leżącego 76- latka młotkiem. Chwilę później oprawca wezwał pogotowie i przy pomocy dyspozytora starał się pomóc pobitemu mężczyźnie.

Policja doprowadziła do zatrzymania sprawcy, a Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wydała w listopadzie 2016 akt oskarżenia, który rozpoczął proces. 46- latek tłumaczył się, że był pod wpływem alkoholu i podał nową wersję. W sprawę zostali zaangażowani biegli z zakresu kryminalistyki, którzy zbadali młotek i ubrania sprawcy. Ich ostateczna opinia pozwoliła na potwierdzenie winy 46- latka, a ponadto wskazała jego dokładną pozycję podczas zadawania ciosów.

Sąd wydał wyrok 25 lat pozbawienia wolności.

 

źródło; Gazetalubuska.pl

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here