Zamiast wyciskać siódme poty na siłowni wystarczy trening EMS. W Zielonej Górze też go wykonasz

0
721
fot. materiały prasowe

A gdyby tak… ćwiczyć i nie męczyć się aż tak strasznie a do tego by efekt był taki jak po wielu godzinach spędzonych na siłowni… Brzmi jak fantazja? Okazuje się, że wcale nie. W Zielonej Górze istnieje Pracownia Zdrowia, która oferuje treningi EMS. 20 minut ćwiczeń tą metodą to 90 minut ćwiczeń wykonanych metodą tradycyjną. 

Treningi EMS w Zielonej Górze

Czy wiesz, że 20 minutowy trening EMS – odpowiada około 90 minutom ćwiczeń wykonywanych metodą tradycyjną? Dzięki takiemu krótkiemu treningowi spalimy około 800-1200 kalorii (w zależności od intensywności treningu i mocy impulsów). Efekty są widoczne są już po kilku treningach!

Ale od początku, czym jest EMS? To trening w specjalnym kombinezonie z elektrodami bezpośrednio oddziałującymi na nasze mięśnie. Prąd, który jest przesyłany do mięśni powoduje ich skurcz. Mięśnie są zmuszane w ten sposób do pracy. – Dzięki impulsom elektrycznym trening jest trzy razy bardziej efektywny niż zwykły trening na siłowni – wyjaśnia Pani Agnieszka z Pracowni Zdrowia. Przekonuje, że efekty są widoczne bardzo szybko. – Na przykład, jedna z naszych stałych klientek, Pani Krysia, zmniejszyła swój obwód w udach o 3cm! I to po zaledwie kilku treningach – tłumaczy. I przekonuje, że trening EMS jest idealny dla niecierpliwych i tych którzy nie mają za dużo czasu.

Trening EMS bez obciążania stawów i kręgosłupa

Co ważne, ta metoda jest idealna dla osób, które nie chcą obciążać stawów oraz kręgosłupa i tych po kontuzjach i urazach, bo ćwiczenia nie wymagają dużego obciążenia. –  Warto zwrócić uwagę, że zwykły trening siłowy (np. z użyciem sztangi) może nadwyrężać stawy, ponieważ zwiększamy nacisk na nie i dodatkowo je obciążamy. Kolejną zaletą EMS jest równoważenie siły mięśni. Chodzi o to, że nasze mięśnie są asymetrycznie rozbudowane po obu stronach ciała. EMS wyrównuje tą asymetrię, mięśnie słabsze, mniej rozwinięte są mocniej stymulowane, natomiast te silniejsze dostają słabszy impuls. Precyzyjne rozmieszczenie elektrod pozwala działać dokładnie tam, gdzie jest to wymagane – przekonuje pani Agnieszka.

Treningi EMS na odchudzanie

To też dobry sposób na odchudzanie. Elektrostymulacja przyspiesza metabolizm i pomaga budować masę mięśniową, przez co łatwiej spalamy zbędny tłuszcz. – Więcej komórek mięśniowych oznacza większe zapotrzebowanie na energię, więc przy odpowiednio zachowanej diecie możemy schudnąć szybciej i bezpieczniej, należy jednak pamiętać, żeby nie dopuszczać do deficytu kalorii i nie tracić na wadze w zbyt krótkim czasie – wyjaśnia pani Agnieszka z Pracowni Zdrowia w Zielonej Górze.

Metoda EMS to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają czasu na zwykłe zajęcia fitness. – Jeśli potrzebujesz krótkich, ale intensywnych treningów lub ćwiczeń, które pozwolą ci szybciej osiągnąć efekty, jakich oczekujesz, to trening EMS jest właśnie dla ciebie! Osoby, które są z ciągłym biegu docenią fakt, że ćwiczenia trwają 20 minut i wystarczy skorzystać z nich 2 razy w tygodniu, aby uzyskać spodziewane wyniki – wyjaśnia pani Agnieszka.

Zapisz się już teraz!
tel. 722 123 285
Wyszyńskiego 38D/23, Zielona Góra
http://www.pracowniazdrowia.zgora.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/Pracownia-zdrowia-komora-hiperbaryczna-EMS-109897244474501/

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here